POMOHLY JSME PŘI TVORBĚ REKORDU!

středa, listopadu 06, 2013

Je to už nějaká doba, co se konala speciální gastronomická akce! A my jsme samozřejmě nemohly chybět. Šlo o vytvoření českého rekordu v přípravě řeckého salátu. Bylo potřeba nakrájet pořádné množství zeleniny, sýru feta a bylinek! Na akci se podílela naše známá Škola vaření Chefparade, děkujeme jí, že nás na tuhle akci pozvala. Byla to zábava! Při práci nás doprovázela tématická hudba a o fotky se postaral Martin Svoboda. A jak to všechno probíhalo? 

Krájení cibule se většina snažila vyhnout.

Skupinka rekordmanů se sešla v ranních hodinách, aby se dohodla na průběhu celé akce. Nanesli jsme věci, dekorace a pak jsme si šli dát nějakou tu kávu na probuzení. Pár chaotických chvilek, pokukujících lidí a šlo se na věc. Rozkaz zněl jasně: "nic nesmí uniknout za žádnou cenu!" A tak jsme krájeli, krájeli a krájeli. 


Co vlastně takový řecký salát obsahuje? Ze základní zeleniny jsou to rajčata, okurky, papriky a červená cibule. Dále jsme použili kombinaci zelených a černých oliv. Řecký salát by nemohl být bez dalších důležitých surovin a těmi jsou řecký panenský olivový olej a sýr feta. Do zálivky se přidal i vinný ocet a nějaký ten pepř. Tečkou na závěr při naší přípravě bylo použití bylinek, konkrétně oregana.


Krájení rajčat pro nás byla větší sranda! Koukejte!

Popravdě si už nepamatujeme, jak dlouho nám trvalo zeleninu a všechno ostatní připravit. Nebyly jsme na to ale samy, takže se nám povedlo připravit 92,2 kg salátu! Zeleniny jsme na to použili něco kolem 70 kg, potom víc jak 10 kg sýru feta a skoro 4 kg oliv. Určité, celkem velké, množství zabral také olej. No a po přípravě přišla na řadu konzumace! 

Hostesky se nám o salát dobře staraly. 


Celá obrovská hromada salátu byla nabízena zadarmo kolemjdoucím. A jak je zvykem, jakmile je někde něco zadarmo, lidi to rozhodně láká! :) Proto bylo naše téměř stokilové dílo během 40 minut fuč! Někdo dokonce spočítal, že si pro salát přišlo skoro 300 lidí. 

Tým řeckého salátu hezky pospolu.
Komisař z agentury Dobrý den ještě před konzumací salát převážil a souhlasil s jeho zápisem. Jaká radost po práci! :) Pokud se vymyslí nějaká další rekordní záležitost, určitě se zúčastníme!

Nádoba na salát byla naprosto vyluxována.

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...