LETNÍ SALÁT S KUSKUSEM & KREVETAMI

středa, července 13, 2016

Krevety jsou skvělé v tom, že k jejich dochucení často stačí opravdu málo: já mám nejraději kombinaci soli, pepře, olivového oleje a především citrónové šťávy. Dnes jsem měla k dispozici jedno "krevetí" balení, ale neměla jsem náladu na nějaké dlouhé vyvařování. Proto jsem sáhla po krabičce s kuskusem, rajčatech, avokádu a pár lístcích salátu. Jídlo je to snadné a především lehké :)


INGREDIENCE
[4 menší porce]

200 G KUSKUSU, neuvařeného
200 G KREVET, očištěných
- nechám na vás, jestli použijete úplně syrové nebo předvařené -
4 CHERRY RAJČATA, na čtvrtky
1 AVOKÁDO, na kostičky
2 HRSTI SMĚSI SALÁTU
1 HRST SEZAMOVÝCH SEMÍNEK

[podle chuti]
OLIVOVÝ OLEJ
CITRÓNOVÁ ŠŤÁVA
SŮL, PEPŘ
BALSAMICO KRÉM

  1. Nejdřív si připravte kuskus. Postup je snadný a řada z vás ho určitě zná: 200 g kuskusu si naberte do hrníčku, přesypejte do hrnce, poté si ve stejném hrnku odměřte stejné množství ohřáté horké vody a kuskus zalijte. Zakryjte pokličkou a toť vše. Voda se nasákne a poté už jen dochuťte solí, pepřem a olivovým olejem.
  2. Mezitím si na pánvi připravte krevety: syrové orestujte dorůžova na olivovém oleji a dochuťte solí, pepřem a citrónovou šťávou. Předvařené ohřejte a dochuťte úplně stejně.
  3. Salát opláchněte, pořádně sceďte a dejte do velké mísy. Přisypejte dochucený kuskus, cherry rajčata, avokádo a zasypejte sezamem. Promíchejte, dochuťte podle potřeby a přidejte krevety z pánve.
  4. Podávejte zakápnuté krémem balsamico krémem.

You Might Also Like

1 comments

  1. To vypadá skvěle - ideální letní oběd. Mám doma quinou, s tou by to taky nemuselo být špatné. Děkuji za inspiraci a oběd na příští týden :)

    OdpovědětVymazat

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...