PASTAPEDIE

úterý, července 30, 2013

Ruku na srdce, tu situaci zná snad každý: sedíte v italské restauraci, bloumáte nad jídelním lístkem a snažíte si vybavit, jaký že je rozdíl mezi pappardelle a tagliatelle (bohužel marně). Situaci nám nijak neusnadňuje ani fakt, že druhů těstovin neustále přibývá. Při návštěvě italských podniků si tak často připadáme jako přírodovědci na výpravě za objevováním nových živočišných druhů: můj poslední úlovek má název "radiatori". Právě tyto těstoviny (které k mé radosti nakonec opravdu měly tvar ústředního topení) se pro nás staly hnacím motorem k vytvoření PASTAPEDIE - encyklopedie těstovin


Tyhle těstoviny se například hodí i jako dekorace.

S pastapedií se podíváme za obzor "fleků","kolínek" a "mušliček" a představíme si jednotlivé druhy těstovin, které se tak snad pro vás stanou víc, než jen jazykolamem na jídelním lístku. Jdeme na to!

PS: Jelikož druhů těstovin najdeme na celém světě více než 100, jistě pochopíte, že seznam budeme doplňovat postupně ;). Děkujeme!

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...