LETNÍ BORŮVKOVÁ BUCHTA

úterý, srpna 13, 2013

Každý má určitě tu svou dobrotu, kterou si rád dopřeje během léta a nemůže si ho bez ní představit. V mém případě je to borůvková hrnková buchta, podle receptu mé babičky. Je hrozně jednoduchá, ale když si ji uděláme, hned je nám líp! Potřebujete na to jen trochu mouky, cukru, vajec, ani neni potřeba se s ní nějak zásadně tvořit. Stačí dát těsto na plech a je to!


INGREDIENCE
{na odměření použijte asi 250 ml hrnek}

2 hrnky polohrubé mouky
1 hrnek cukru krystal
125 g másla
2 vejce
kypřicí prášek do pečiva
trochu mléka
1 a půl litru borůvek
moučkový cukr na poprášení


Do mísy si odsypte 2 hrnky mouky, 1 hrnek cukru krystal a nakrájejte 125g másla. Z těchto tří ingrediencí vytvořte drobenku. Poté dejte stranou asi půlku hrnku drobenky, kterou použijete na posypání. Do mísy přidejte dvě vejce, kypřicí prášek do pečiva a vše lehce promixujte mixérem, vzniknou vám lehce žluté hrudky. Přilejte trochu mléka, stačí opravdu jen trochu, aby bylo těsto víc vláčné, ale ne tekuté. Vyložte plech pečicím papírem a na něj přeneste těsto, půjde to trochu hůř, vzhledem k tomu, že těsto neteče, ale poté ho můžete po plechu rozetřít například navlhčeným nožem. Celkově to bude nejspíš vypadat, že je těsta málo, ale celá naše rodina má radši víc borůvek a tenčí těsto. :) Proto se nebojte rozetřít hodně tence, buchta to vydrží. :) Nakonec ho posypte borůvkami, zasypte drobenkou a pocukrujte. Předehřejte troubu na 170°C a pečte, dokud okraje nezhnědnou.

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...