DOMÁCÍ DÝŇOVÝ DŽEM

čtvrtek, října 03, 2013

Musím se přiznat, že o dýňovém džemu jsem nikdy nějak extra nepřemýšlela. Dnes jsem se ale rozhodla uvařit něco právě z této dobroty. Válela se mi už nějakou dobu v lednici. První volbou byla dýňová polévka, na kterou vám recept zveřejníme velmi brzy, ale vzhledem k tomu, že jsem měla málo smetany k ušlehání šlehačky, musela jsem vymyslet něco pro druhou polovinu dýně. A vyhrál to právě tento džem. Je jednoduchý, skládá se jen ze tří přísad a chutná moc dobře. Alespoň to, co jsem ochutnala z vařečky. :)


Recept jsem našla během brouzdání po internetu, všude psali složitější postupy, ale já neměla ani trochu náladu a ani potřebné věci. Štěstí se na mě ale usmálo a na anglických stránkách girlichef jsem našla to pravé. Stejně jako já, i slečna by do další várky přidala nějaké koření, aby džem měl ještě větší šmrnc. :)


INGREDIENCE

500 g omyté a oloupané dýně 

(použila jsem dýni Hokkaido)
350 g cukru krupice
šťáva a kůra z jednoho citronu


Dýni nakrájejte na malé kousky. Vložte je do hrnce, spolu s citronovou šťávou a cukrem. Vařte 45 minut na mírném ohni a občas promíchejte, aby se vám dýně nepřipalovala a nelepila. 

Po provaření směs rozmixujte v hrnci ponorným mixérem, přidejte citronovou kůru a nechejte povařit ještě asi 20 minut, dokud nebudete mít džem dostatečně hutný. Nezapomeňte občas promíchat. 


Tento džem skladujte raději rovnou v lednici. Myslím si, že by mohl vydržet asi 3 týdny. Já osobně ho plánuji jíst s palačinkami, lívanci nebo třeba s croissantem. Pokud byste použili nějaké koření, třeba mleté chilli, určitě by šel džem udělat ostřejší a mohl by se jíst k sýrům. To by ale asi byl o trochu jinačí recept. :)

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...