OCHUTNÁVKA BURGERŮ

úterý, listopadu 05, 2013

Byla jsem tak trochu nemocná osoba v poslední době, takže se k výletu na burgery dostávám až teď. V říjnu, konkrétně 12. a 13. října, se konal druhý ročník festivalu Burgerfest. Dost dlouho jsem nevěděla, jestli se na tudle akci vydám. Počasí tomu moc nepřálo, obsah peněženky taky ne. Vzhledem k tomu, že akce trvala dva dny, počkala jsem si raději na druhý den, abych si předtím pročetla nějaké reakce na internetu. 

Jaké byly? Fronty, fronty a samé fronty. V sobotu, kdy festival začínal, navíc nebylo zrovna vlídné počasí. Trochu mě to mrzelo, ale i tak jsem se rozhodla jít. A dobře jsem udělala! Fronty sice nezmizely, ale bylo alespoň krásné počasí! Sv. Ludmila na Náměstí Míru působila neuvěřitelně majestátně.
Ale teď už k tomu jídlu. Jak jsem už říkala, fronty byly neskutečné. Nevěděla jsem, do které skočit dřív. Nakonec jsem zaplula do té, která ubíhala směrem k foodtrucku bistra Dish. Během čekání jsem si všimla osamoceného stánku klubu Hoffa, který nabízel Hovězí Taco burger s čedarem a salsou. Rychle jsem si pro jeden zaběhla a musím říct, že z mého výběru to byl jeden z lepších burgerů! Na pohled i chuťově byl velmi dobrý. Jen se podívejte.


Taco burger v celé své kráse.

Zaujala mě zvláštní houska, vyhovovalo mi množství čedaru (nebylo ho tam přehnaně moc) a maso v burgeru se krásně sypalo. Zdlábla jsem ho během čekání na burgery od Dishe. A co on? Tyto burgery sem ochutnala poprvé, konkrétně to byl burger Dish a Pepper. Dish burger rozhodně dělá čest svému jménu a tím pádem i bistru. Klasická bulka, skvělé maso, okurka, omáčka, domácí Dish kečup. Radost pohledět.Velmi dobrý Dish burger.

Pepper burger u mě takové nadšení nevzbudil. Houska nebyla tak dobrá, rozhodně ne jako u předchozího kousku. Maso bylo v pořádku, tomu nic vytknout nemohu. Problémem pro mě byl ale ten fakt, že byl burger suchý. I s jalapeño salsou. Skvělá byla pečená paprika.Pepper nebyl ani tak pálivý.

Poslední zastávkou v mém putování burger nebem byl podnik Zephyr. Všude kolem mě se oháněli lidé s tříbarevnými burgery, řekla jsem si, že musím také ochutnat. Za speciální cenu 250 Kč jsem pořídila trikoloru Night Rider, Sex in the City a Normal "Excelent". Ani jeden ale nebyl bez vady.
Černý burger nepůsobil zrovna nejvábněji, to je pravda, ale jeho maso bylo nejlepší z těchto tří. Kámen úrazu? Bulka! Byla nedopečená a navíc chutnala lehce nasládle. Červený burger měl naproti tomu moc dobrou bulku, ale obsahoval kuřecí maso, na které jsem zrovna chuť neměla. Kdyby to bývali pořadatelé napsali na ceduli. :) Šokem ale rozhodně byl burger číslo tři, takzvaný "Excelentní burger". S excelentností bych tento výtvor opravdu nespojovala. Už kombinace dvou mas, kuřecího a hovězího, je přinejmenším zvláštní. Do toho bylo příliš opepřené. Co se bulky týče, neurazila, ale ani neuchvátila. Na fotce přitom vypadá rozhodně zajímavě.
Suma sumárum, nejlépším ze všech mých ochutnaných burgerů byli Dish burger od Dishe a Taco burger klubu Hoffa. A co vy? Byli jste se taky podívat na tyhle masové dobroty?  

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...