SALÁT S PLÁTKY JABLEK, VLAŠSKÝMI OŘECHY & SÝREM

čtvrtek, ledna 23, 2014

Nikdy bych neřekla, že tenhle salát bude tak dobrý! A přitom jeho příprava trvá jen chvilku. 
Venku sníh, šedivá obloha a doma hlad. Musím říct, že za těchto podmínek se mi chce jenom a jenom spát. Ale hlad byl silnější než já. Proto jsem se rozhodla pro nějakou rychlou variantu poledního jídla. Špagety jsou sice hotové hned, ale chtěla jsem si dát něco jiného, něco lehkého. A v tu chvíli jsem v lednici narazila na dvě balení salátu. Volba byla jasná. Tenhle recept jsem viděla už několikrát, přišla tedy báječná chvíle na to ho vyzkoušet.INGREDIENCE
{asi 3 až 4 porce}

{salát}
100 g polníčku
100 g rukoly
100 g jader vlašských ořechů
1 až 2 jablka
(nejlépe krásně červená)
80 g sýra
(např. krémový tvarohový sýr: Gervais Délicatesse - s fíky a ořechy)
půlka citronu

{zálivka}
2 polévkové lžíce bílého balsamikového octa
1 polévková lžíce medu
1 lžička dijonské hořčice
60 ml extra panenského olivového oleje
sůl a pepř
Nejdříve si připravte zálivku. V misce smíchejte ocet, med, hořčici a olivový olej. Vše dobře rozšlehejte. Nakonec trochu posypte namletou solí a pepřem. Tato dávka by měla na salát bohatě stačit, raději do něj nalijte jen půlku a zbytek nechte na stole (každý si může svou porci ještě přichutit).Z půlky citronu vymačkejte šťávu do misky, budete do ní namáčet plátky jablek. Díky tomu nebudou tak brzy hnědé. Ve velké míse smíchejte oba druhy salátu (lehce je předtím opláchněte). Dále přisypte vlašské ořechy. Jablka rozpulte a nakrájejte na tenoučké plátky, každý z nich vložte do misky s citronovou šťávou. Stačí chvilička, jen aby ji jablko lehce nasáklo. Všechny plátky přidejte do mísy k salátu. Jak jsem už zmínila, použijte buď půlku zálivky rovnou do salátu (zbytek dejte na stůl) a nebo můžete dát celou zálivku na stůl a každý se obslouží sám. Opatrně vše promíchejte, aby se vám jablečné plátky nepotrhaly. Finální krok? Na salát rozdrobte sýr! Uvedený druh je trochu mazlavý, ale šel dobře rozdrolit. Však to sami vidíte na fotkách. 

Přeji dobrou chuť!

You Might Also Like

3 comments

 1. Takovéto saláty patří mezi mé nejoblíbenější. Určitě si ho vytisknu a při nejbližší příležitosti připravím :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tak to jsme na tom stejně, tento salát jsem snědla celý na posezení! :)

   Vymazat
  2. Má dnešní večeře. Udělala jsem toho jako pro regiment, ale obávám se, že než půjdu spát, tak nezbude ani lísteček.

   Vymazat

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...