STREET FOOD FESTIVAL 2014

pondělí, května 05, 2014

Včera byl ten den! V pražských Holešovicích se konal první ročník Street Food Festivalu, na kterém jsem nemohla chybět. A mé dojmy? I když hodně lidí kritizuje malý prostor (ano, nebylo to ono, to všelijaké mačkání), ale já jsem proto dorazila s přáteli hned pár minut po zahájení, abych stihla prostor alespoň trochu volný. Pořadatelé tedy vědí, co do příště vylepšit, ale já osobně bych brala takovou účast při prvním ročníku za obrovský úspěch! Těžko mohli něco takového předvídat a riskovat opačný scénář. Teď už ale pojďme na fotky. Myslím si, že mluví za vše! 
Moc bych chtěla pochválit výběr jídel; pokud vím, tak se u jednotlivých stánků nijak neopakoval a pokud ano, tak minimálně. Jelikož jsem všežravec, nevěděla jsem po čem dřív skočit. V prvním kolečku mě ale nadchly především ONIGIRI! Tento pokrm patří mezi mé oblíbené, takže jsem měla jasno. Stánek podniku Ebisu z Brna měl ve svém menu tři druhy náplní, já jsem ochutnala takzvané kakuni: vepřové maso , přítel si dal onigiri s tuňákem a majonézou. 
Další úlovek byl od stánku Terapie jídlem, já ochutnala pomazánku z červené řepy s vlašskými ořechy. Vidět jí můžete pod textem. :)

Blog Kitchen Story mě potěšil svou prezentací, autoři měli všechno hezky propracované. Od nich jsem ochutnala levandulovou bábovku. Nikdy jsem ji neměla a opravdu mi chutnala.


Bistro 8 se představilo s bochánky, já ochutnala portobello. Byla jsem trochu zmatená, protože podobné bochánky měl mít ještě jeden stánek, který jsem plánovala navštívit (Honza & Jakub), ale v tom zmatku jsem se potom netrefila ke správnému. Takže příště! Ale i tento byl zajímavý.

Kamarád ochutnal cupcake od Sugartown, no není roztomilý? :)
Nemohli jsme si nechat ujít ani palačinky od Galetky. Kombinace Nutella a banán vyhrála!


Posledním úlovkem před odchodem byla rebarborová buchta od Skupiny a také šunka v housce od Balkonové restaurace.
Co vy, navštívili jste festival?

You Might Also Like

8 comments

 1. Ano, ano navštívila :) Také jsem byla šťastná z onigiri, ale bohužel mi vůbec nechutnalo :( Měla jsem vyloženě tvrdou a nedovařenou rýži (úplně dusivou a sypkou) a také naprosto neochucenou :( Tuňáková náplň byla ok, ale sklamalo mě to. :/
  Nejvíce jsem byla nadšená z palačinky s javorovým sirupem! Ta byla fenomenální. A také z ovčího burgru z Dishe, makronky s matcha krémem a nepřekonatelných cupcaků od Sweetnsins. :))
  PS: Rebarborový koláč jsem měla dnes k snídani ;)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. {Terka}
   A v kolik hodin jste na festivalu byla? Já jsem onigiri měla hned jako první kolem té půl dvanácté a rýže byla z pohledu konzistence v pořádku. Je teda pravda, že byla neochucená :( ale vzhledem k tomu, že jsem měla náplň s vepřovým masem, tak to tolik nevadilo (bylo totiž celkem slané a přidaný zázvor to doplnil). Možná měly slečny nějaké horší várky rýže. :(

   Vymazat
  2. ohoo děkujeme Eliško!

   Terko krásný fotky! A závidíme vám, co jste všechno stihly ochutnat:)!!

   Vymazat
  3. Sweets 'n' Sins: Moc díky za pochvalu! :) Popravdě, taky se divím, že jsme toho stihli tolik! :D Ale naštěstí jsme vyrazili ve čtyřech, takže bylo dost možností k uzobávání! :)

   Vymazat
 2. Jééé, děkujeme, že jste ochutnali i u nás! To nám udělalo obrovskou radost :-)! Sugartown

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. My děkujeme! Kamarád si pochutnal. Ale jakožto chlap by potřeboval tak třikrát větší velikost, prostě jedlík! :D :)

   Vymazat
  2. Příště už bychom už měly mít krabičky a tak vám nabalíme takovou porci, aby byla ukojena jakkoli velká potřeba sladkého :-)! A nebo vymyslíme chlapský megacupcake :-D!

   Vymazat
 3. Jedno male video z akce: https://vimeo.com/94842040

  OdpovědětVymazat

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...