YORKSHIRSKÝ PUDINK

neděle, května 11, 2014

Kdo je již nějakou dobu jednou z nejznámějších tváří anglické kuchyně? Nemůže to být nikdo jiný než Jamie Oliver. Ráda sleduju jeho pořady na TV Paprika a některé z jeho receptů mě opravdu fascinují. Sleduji hlavně jeho pořady s jídly za 15 a 30 minut, což někdy plánuji sama vyzkoušet: jestli se to dá opravdu zvládnout za tak krátkou dobu! Tentokrát tu pro vás mám jednoduchý recept na "Yorkshire puds", právě od Jamieho Olivera. Obdobný jsem viděla i v receptech Nigelly, která ho peče v jedné velké formě. Já se tedy držím receptu Jamieho a stejný mám i pro vás.


INGREDIENCE
{na 12 kusů}

2 velká vejce
100 g hladké mouky
100 ml mléka
špetka soli a pepře
rostlinný olej


Předehřejte troubu na 215 °C, musí být opravdu rozpálená. Do každého místečka z formy na 12 muffinů kápněte trochu rostlinného oleje a takto vložte formu do rozpálené trouby. Nechte ji nahřívat asi 15 minut. Mezitím si udělejte těsto: smíchejte vajíčka, mléko a mouku, nakonec přidejte špetku soli a pepře. Míchejte dokud nebude směs krásně hladká.


Opatrně vyndejte formu z trouby, nalijte do každého místa přibližně stejné množství těsta (já naplnila vždy asi polovinu) a vraťte zpět do rozpálené trouby. Takto pečte asi 15 minut, za tu dobu vám pudinky krásně vyběhnou a zezlátnou.

Yorkshirské pudinky se mohou jíst k masu, ale já jsem ho vyzkoušela nasladko, což podle mě vůbec není problém. Samotné těsto je totiž nadýchané, ale není slané, takže se s ním dá pracovat. Můžete ho třeba pokapat medem a přidat šlehačku!

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...