APETIT PIKNIK 2014

středa, června 25, 2014

Ten rok utekl tak rychle! Přijde mi to jako včera, co jsem se rozhodla odepsat na inzerát portálu Studentpoint pro sekci Gourmet. Ale čas letí a s ním i všechny gurmánské akce a novinky. Minulý týden se například konala nám dobře známá záležitost: Apetit piknik! Samozřejmě jsem musela jít, už kvůli tomu, že jsem si chtěla dopřát trochu zábavy po úmorných zkouškách. Loni jsme na ochutnávání dobrot mohly obě, ale letos to bohužel Barče nevyšlo, takže jsem nás zastoupila. Takové celkové ohodnocení jsem sepsala v reportu pro Studentpoint, takže se na něj podívejte! V tomhle článku budou převládat především fotografie, protože ty dobroty, co jsem na akci viděla, se ani nedají slovy vyjádřit! 

{NA ČEM JSEM SI POCHUTNALA?}

Vůbec prvním naším ochutnaným kouskem byly raw brownies a donut od Missue Raw Food. Raw pokrmům jsem zatím nepřišla na chuť, i když měla jsem pouze jeden dortíček před touto ochutnávkou, takže si možná nevybírám to správné raw jídlo. Každopádně i zde bylo mé nadšení takové poloviční. Raw brownies byly zajímavé, ale já bohužel čas od času trpím menší alergií na nějaký ten ořech (stále jsem ještě nezjistila na jaký, protože se alergie neprojevuje pokaždé), takže mě chviličku z téhle dobroty svědilo v krku. Ale to je samozřejmě moje chyba. Bohužel raw donut nás nijak nenadchnul, vyloženě nám spíš nechutnal. A to vypadal tak roztomile! Jen se podívejte na fotku pod textem.   Na akci tohodle druhu člověk nemůže jít přeci sám. 
Takže jsem nabídla svým kolegyňkám z práce, aby mi dělaly společnost! :)


Od ochutnávky raw jídla jsme se rozběhly ke stánkům The Sexy Curry Company a Polévkárna. Masíčka s rýží od prvního stánků jsem si jenom zobla, kari je na mě většinou hodně ostré, ale tohle mi moc chutnalo: maso se hezky rozpadalo. Od Polévkárny jsme ochutnaly hovězí kebab s omáčkou tzatziki a lilkovou polévku, ke které jsme přikusovaly chačapuri. Kebab bych si asi raději dala teplý, ale i tak byl moc dobrý.  
To, na čem jsem si opravdu pochutnala, jsem našla u stánku Bread gap. I loni jsem je navštívila, ale letos se mi vyloženě trefili do noty. V nabídce totiž měli kuře teriyaki se žlutou ředkví a wasabi majonézou: má milovaná Asie v trochu jiném pojetí. 

Sušienkovo na farmářském trhu hned u Apetit pikniku: milé překvapení!
U dezertů jsme vsadily na klasiku: jahůdky. Zastavily jsme se pro obyčejné, ale moc dobré, jahody s crème fraîche (nebo něčím podobným) od stánku Svět bedýnek. A hned o kousek dál jsme skočily po košíčku (nebo spíš košíku, byl neskutečně velký) s jahodami od Piece of Cake. Už tak jsme byly dost nacpané!Má maličkost se tu tak trochu nacpává ...

No a domů jsem dovezla kozí sýr s pískavicí, psí sušenky od Sušienkovo a tyhle dva nazdobené cupcaky!

Jak můžete vidět, dobrot tam bylo neskutečné množství. 
Víc fotek z celé akce najdete v našem albu na Facebooku: Apetit piknik 2014!

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...