NEDĚLE NA FOODPARADE 2014

středa, září 10, 2014

Akce Foodparade patří mezi mé oblíbené, takže jsem si udělala čas na návštěvu; šlo o druhý den festivalu (7. září). Z minula jsem si pamatovala relativně velké fronty, ale štěstí nám přálo: vypadá to, že v neděli lidé chodí dlabat později!


Na akce tohoto druhu chodím většinou s někým; ani u této tomu nebylo jinak. Společnost mi dělala Bára (má parťačka na food akcích, jak jsme slibovaly) a naše společná kamarádka Kačka. Oproti loňské návštěvě se mi v zahradě Trojského zámečku pohybovalo mnohem lépe, nikdo mi nepošlapal mé maličké baleríny. Neskutečné štěstí přišlo i v podobě počasí, pokud vím, v neděli mělo původně pršet!
Už při vstupu jsem si všimla restaurace Občanská plovárna, která byla na stejném místě jako loni. Jejich kari jsem vyzkoušela na minulém ročníku; kamarádka Kačka ale neodolala jejich krevetám, které jsme si daly jako menší chuťovku.

Naší druhou zastávkou byla restaurace Burger Bar; v minulém roce jsem se totiž k žádnému burgeru nedostala, fronty byly opravdu neuvěřitelné. Vybrala jsem si verzi s trhaným vepřovým masem a zachutnala! Jen mě trochu mrzelo, že byl burger studený. Sladká omáčka ve spojení s rozpadajícím se masem je něco pro mě! :) Vše zařídila kombinace barbecue omáčky, ananasu, česnekové majonézy a salátu. Jen ta konzumace byla trochu obtížná! 


Báru zaujal kaštanový krém s listy kapustiček a strouhanou čokoládou od restaurace Villa Patriot. Mě osobně nijak nelákala kombinace kapustičky a čokolády, takže jsem ochutnala jen samotný krém. Jako takový nebyl špatný, ale dala bych přednost jiné kaštanové kreaci. 
Stánek Palačinkárna Galetka můžete navštívit na některých farmářských trzích, ale i tak se mé kamarádky neudržely a vystály frontu na své dvě palačinky. Zvolily slané varianty: s kozím sýrem a sušenými rajčaty a také s lososem! 


Dostáváme se k ochutnávkám nápojů. Citrusová limonáda od Votre plaisir byla tak dobrá, že jsem ji ani nestihla vyfotit. Je mi jasné, že nepatřila mezi jejich hlavní sortiment, ale palec nahoru!

Stánek Coffee Source pro změnu nabízel nápoj orientálního druhu: Chai Latte.   
Takovou menší specialitku jsem si vybrala u stánku Molekulární catering. Jednoduše mě bavil nápoj, ze kterého se kouří! Zvolila jsem variantu sladká malina, chuťově připomínala klasickou "malinovku", ale ten kouř! Zaujal hromadu malých dětí, asi jsem v tomhle trochu dětská!


A finále je tu! Za poslední chefy jsem si koupila Carpaccio z bizona restaurace U Emy Destinnové a kokosový puding s mangovým želé od Sushitime.Carpaccio vypadalo moc pěkně, ale působilo takovým suchým dojmem. Pokrmu chyběla nějaká zálivka nebo omáčka. A opravdu! Při přebírání jídla jsem si nevšimla, že u carpaccia není zálivka z dijonské hořčice a vína Chardonnay. Jinak bylo maso, alespoň dle mého názoru, velice kvalitní a chutné, jen nějaká ta omáčka tomu scházela. Škoda! 


Kokosový puding byl tou naší sladkou tečkou před odchodem. Velikost ochutnávky ideální pro tři naplněná břicha

Když bych měla tuto akci zhodnotit celkově, mám z ní radost. Líbí se mi, jak je festival namixovaný: najdete na něm luxusní restaurace společně s nadšenými prodejci z trhů a podobných míst. Každý tam má to své místečko! :)


 


Všechny mé fotografie z této akce najdete na Facebooku: album FOODPARADE 2014! :)

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...