DVĚ LETNÍ AKCE, KTERÉ JSEM SI NENECHALA UJÍT!

pátek, srpna 14, 2015

{STORYOUS KULOÁR & STREET FOOD FESTIVAL}


Omlouvám se, že tu bylo chvíli tak trochu "ticho", ale nějak jsem se k blogu pořádně nedostala. Dnes pro vás mám článek, který je decentně retrospektivní, ale nechtěla jsem tyhle fotky jen tak zahrabat do počítače a nikde je neuveřejnit! :) V červnu a červenci jsem navštívila dvě zajímavé akce, které totiž stály za to!

{KULOÁR}

Co je vlastně Kuloár? Akce pro osoby, které se chtějí setkat s lidmi či přáteli z oblasti gastronomie, na které jim za "běžného provozu" nezbývá čas. Příjemné setkání s lidmi, kteří se o jídlo zajímají víc do hloubky, k tomu několik přednášek a samozřejmě něco na zub. To všechno se odehrálo 25. června. Historicky první Kuloár od Storyous jsem bohužel nezvládla, ale tento jsem si nemohla nechat ujít.

Celá akce se konala, stejně jako minule, v prostorách Novoměstské radnice. Když jsem s kamarádkou Andreou dorazila na místo, hned u vchodu na nás vykoukly dva stánky - Hot God a Angelato. Sliny se sbíhaly, ale nejdřív jsme si musely vyzvednout vstupenky. Na teplé jídlo jsme v tu chvíli chuť neměly, takže zmrzlina od podniku Angelato byla jasnou volbou!

ANGELATO


Podnik Angelato nabízí domácí smetanové zmrzliny a ovocné sorbety, na kterých si člověk lehce vybuduje závislost. Café Angelato bylo otevřeno v roce 2007 a dnes si můžete jejich skvělé zmrzliny dopřát v Rytířské ulici a v ulici Újezd. Byla jsem opravdu nadšená z jejich nezvyklých variant, takže na Kuloáru zvítězila parmazánová s vlašskými ořechy a slaný karamel. Kamarádka slanému karamelu také neodolala, ale jako druhou si vybrala pistáciovou. Slaný karamel jsem už ochutnala v několika dezertech, takže jsem moc dobře věděla, proč si ho vybírám. Ale ta parmazánová?! Chvíli jsem tu netradiční chuť nedokázala zhodnotit, ale po pár dalších lžičkách bylo jasno. Neskutečná dobrota! 

HOT GOD


Druhá zastávka už byla masitá. Hot dog od Hot God jsem ochutnala na jejich historicky prvním prodejním dni na Kubánském náměstí. Už po prvním soustu jsem věděla, že se na tohle jídlo budu ráda vracet. O to milejší bylo zjištění, že jejich hot dog ochutnám také na Kuloáru. Dost jsem ocenila mini verzi, kterou kluci na akci připravili - pokrmů k ochutnání bylo celkem dost a můj žaludek není vždycky nafukovací. Z menu jsem zvolila variantu ve stylu Caesar salátu (či Piknik style, už si přesně nepamatuju název) a zase jsem si moc pochutnala. Jen byly tyhle malé mršky o něco míň fotogenický! :D 


KOREJSKÁ KUCHYNĚ


Hrozně mě nadchla Tereza se svou Korejskou kuchyní, která na Kuloáru vystupovala jako tzv. divoká karta. Připravila si pro nás pokrm Jumuk-Bap (kousky rýže s hovězím masem a řasou), k tomu kimchi a nakládanou zeleninu. Tento rýžový kopeček mi z celé akce chutnal asi nejvíc, i když kimchi na mě bylo příliš pálivé, ale to já mám se spoustou ostrých věcí. Moc mě potěšila také nakládaná ředkev a řapíkatý celer, hlavně ředkev, kterou si ráda dám i jen samotnou. Prostě super! :)

PLEVEL


Pro vegetariány a vegany tu byl známý Plevel. Osobně jsem jejich podnik ještě nenavštívila, ale jejich nabídka na Kuloáru mě nenadchla. Hummus měli dobrý, ale ten zná řada lidí. Společně s ním servírovali avokádový tatarák a chlebíček s koprem. Avokádo zbožňuju, ale v kombinaci s velkým množstvím kopru mě jídlo celkově nezaujalo. Ne že bych kopr nejedla, ale prostě to nebylo ono. Třeba příště. 

ORIGINAL COFFEE


Jelikož já i kamarádka nepijeme, vynechaly jsme pivo Falkon i víno z podniku Na břehu Rhôny a vrhly se rovnou na kávu od Original Coffee. Tato pražírna si pro nás připravila ledový filtr z Columbia Tolima Primavera Farm. Co se kávy týče, většinou si dávám cappuccino, flat white nebo čas od času espresso, ale tohle byla moje premiéra. Jak mi jejich filtr chutnal? Byl opravdu silný! :D Alespoň na mě, ale zafungoval jako skvělé osvěžení! :) Mohu jen doporučit.

Na Kuloáru jsme ještě mohly ochutnat pivo FALKON / víno z podniku NA BŘEHU RHÔNY / a dva druhy cheesecaku (společně s limonádami) z KAVÁRNY ALCHYMISTA.

A mé dojmy? Celkově se mi akce moc líbila, i když věřím, že bych její možnosti využila mnohem víc, kdybych momentálně plánovala zrealizovat nějaký projekt. I tak to byl velice příjemný večer a ráda si ho zopakuji! :)

{STREET FOOD FESTIVAL}

No a druhá slíbená akce? Street Food Festival! O něm se zmíním jenom krátce (v neděli se totiž koná Street Food Jam - menší bráška SFF, takže tu zase nějaké to jídlo najdete), nicméně to byla stejná bomba jako minule (možná i větší). Změna byla opět v prostředí, ale myslím si, že to akci zase ozvláštnilo - Nákladové nádraží Žižkov je výborný a místa je tam opravdu hodně. SFF se konal 5. července a ten den bylo fakt velký vedro. Pořadatelé se ale postarali o možnost ochlazení, takže jsme naštěstí hned nekolabovali.

Společnost mi tentokrát dělala kamarádka Bára, se kterou jsme se pořádně nadlábly! Zvládly jsme ochutnat celkem 10 jídel! 

Jako první jsme ochutnaly dva druhy závitků od Mr. Banh Mi: hovězí s avokádem a zeleninové s mangem. I když pastvou pro oči byly hlavně ty zeleninové, náš favorit byly naopak hovězí s avokádem. Kdo by totiž odolal masu v kombinaci s božským avokádem?!


Následoval hovězí sendvič pastrami od Pastrami deli sandwich. Byla to moje pastrami premiéra a musím říct, že jsem si pochutnala. Možná bych zvolila zajímavější druh chleba, ale nevím, jaký přesně má v originálním pastrami být. Maso bylo velice chutné, dostala jsem ke své porci i pár pálivých papriček, ale ty jsem teda nezvládla. :D


Bára naopak zavítala ke stánku Divoká tráva a dala si mrkvové koule (na Facebooku jsem zjistila, že šlo o tzv. jihoindické vada kuličky). Ty jsem teda neochutnala, nějak jsem na něco mrkvového neměla příliš chuť a můj masový sendvič mě lákal víc. Zkusím někdy jindy! :)


Největší lahůdkou, kterou jsme si daly byl talíř dobrot od Cimes deli. Mohly jsme si dát menší talíř, na který nám velice milý mladík naservíroval salát Tabouleh, hummus a lilkové chatzilim. Navíc jsme si náš výběr mohly posypat i piniovými oříšky, takže naprosto boží! Když jsme svůj talířek s chutí konzumovaly, přisedla si k nám tříčlenná anglicky hovořící rodina se stejným jídlem. Všichni jsme si vybrali dobře! :)


Nevynechaly jsme ani něco sladkého, zaujala nás zmrzlina od Puro Gelato. Já si dala lesní plody s rukolou, Bára zase zakysanou smetanu s borůvkami. Osobně mi chutnala víc ta moje, vždycky jsem měla ráda ovocnější zmrzliny ve stylu sorbetů. V tom neskutečném vedru jsme osvěžení ocenily, ale musely jsme jíst opravdu rychle, tekla všude!


A protože jsem milovník Japonska a japonských jídel, nemohla jsem vynechat Japonskou domácí cukrárnu, kterou znám už z akce Restaurant Day. Vybrala jsem nám jahodové daifuku, což je takový roztomilý bochánek z rýžové pasty, ve kterém je schovaná čerstvá jahoda. Bára ho, na rozdíl ode mě, jedla poprvé, takže si chvíli nemohla zvyknout na tu nezvyklou hmotu, ale nakonec chutnal! Není divu, daifuku bochánek je totiž výborná sladkost a Klára, která za touto cukrárnou stojí, je opravdu umí! :)


Ostatní fotky ze SFF najdete v albu Street Food Festival na Nákladovém nádraží Žižkov na Facebooku. Jak jsem už zmínila, za pár dní tu budou další fotky z jiné akce, takže pro dnešek to stačí! :) Hezký víkend, třeba se v neděli potkáme! :) 

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...