OCHUTNÁVKA TĚSTOVIN

neděle, října 18, 2015

Minulý týden jsem se zúčastnila akce Adriana Pasta Style v hotelu Yasmin. Jejím posláním bylo představit nové receptury. Hlavním mužem večera byl Tomáš Kalina, kuchař a organizátor Culinarysymposium.cz, který připravil šestichodové menu. 

Asi je vám z titulku jasné, že hlavní surovinou byly na této akci těstoviny! Dorazila jsem na místo a hned u vstupu jsem dostala welcome drink. Začátek byl naplánován na 16h, ale pokud si dobře pamatuju, začali jsme o něco později a tím se protáhla i celá akce (místo v 18h jsme skončili asi o hodinu později). Hlavními tvářemi akce byli Mahulena Bočanová, Petr Vondráček a Gabriela Kratochvílová.

Tortiglioni se zvěřinovým ragú a houbami nameko

HODNOCENÍ CHODŮ

1. Torti s chilli, koriandrem a limetkou: jako předkrm jsme dostali těstoviny na thajský způsob. Přišly mi málo dochucené - chyběla mi na nich nějaká výraznější šťáva nebo omáčka, která by jim dodala šmrnc. Neuchvátily, ale ani neurazily.

2. Linguine s candátem a červenou řepou: dalším chodem byl candát. Varianta přírodně obarvených těstovin mě hodně bavila, jedině bych asi candáta trochu víc dokořenila, ale byla to skvěle připravená, jemná ryba.


3. Dýňový krém s cappaletti: následovala dýňová polévka s těstovinami. Byla dobrá, ale osobně bych do ní přidala víc smetany a dýňová semínka bych opražila.

4. Gobetti Rigati s králičím masem, fenyklem a estragonem: tento pokrm byl jeden z těch, na kterých jsem si vyloženě pochutnala. Hodně mi vyhovovala kombinace králíka se sladkým jablkem. Tento recept doma určitě vyzkouším! :)


5. Tortiglioni se zvěřinovým ragú a houbami nameko: druhý hlavní chod byl velice dobrý, zvěřinové ragú s houbami si dopřávám jen málokdy, takže jsem se na něj těšila. Osobně bych si ho ale raději dala s nějakou jinou přílohou, ne s těstovinami. Buď s nějakým dobrým kusem chleba nebo s karlovarským knedlíkem.

6. Creste de Gallo s marinovanými švestkami a perníkem: celé menu jsme zakončili švestkami s perníkem, které byly proloženy těstovinami. V tomto případě bohužel musím říct, že těstoviny (alespoň z mého pohledu) naprosto postrádaly smysl. Dezert jako takový byl super, strašně chutný a plátky perníku se zakysanou smetanou bych si dala znovu. Ale klidně bez těstovin.

Torti s chilli, koriandrem a limetkou

CELKOVÉ HODNOCENÍ

Celkově mi jídla z menu relativně chutnala, ale měla jsem několik drobných výhrad. Každopádně těstoviny Adriana vypadají kvalitně a chutnaly dobře, takže určitě doporučuji vyzkoušet! 

Výběr je velký: vyrábějí bucatini, cavatappi, cornetti rigati, eliché, creste di gallo, farfalle, funghetto, gobetti rigati, linguine, penne, spaghetti, tagliatelle corte, torti, tortiglioni, tricolore varianty a několik dalších. Řadu z nich asi ani neznám.

Akce jako taková byla trošičku chaotická, hodně mě překvapilo především množství pozvaných lidí. Kvůli tomu bylo v prostoru restaurace hodně hlučno a některé přísedící tak rozbolela hlava. Chápu ale, že si taková akce žádá větší počet účastníků. Přesto mě večer bavil a ráda si něco takového zopakuji! :) 


Linguine s candátem a červenou řepou

Dýňový krém s cappaletti

Gobetti Rigati s králičím masem, fenyklem a estragonem

Creste de Gallo s marinovanými švestkami a perníkem

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...