VÝLET: ORLÍK & OKOLÍ

neděle, srpna 14, 2016

Dnešní článek bude spíš takový "odpočinkový a povídací". Konečně jsem totiž využila prázdniny a zajela si na tři dny mimo město. A kam? S Lobian jsme se podívaly k nádrži Orlík a do okolí. Hlavně jsme relaxovaly, zkrátka je to teď potřeba. Nejhezčí ale byly procházky po okolí a vyjížďka lesem na koních! Fotek jsem neudělala zrovna moc, spíš jsem si užívala krásné přírody :) A i když jsem hrozně chtěla dokumentovat ze hřbetu koně, byla jsem spíš ráda, že jsem se na něm udržela :D


První odpoledne jsme prozkoumaly okolí, daly si oběd v hotelové restauraci (jídlo spíš průměr) a tak nějak si užívaly chvilky klidu. Druhý den to ale bylo něco jiného! Dopoledne jsme se zajely podívat na zámek Orlík (krásná příroda v okolí - byla jsem nadšená, i když jsem už na zámku minimálně jednou byla) a po cestě zpět jsme se zastavily na pořádný oběd. Odpoledne nás čekala hodinová projížďka na koních v přírodě, což pro mě byl neskutečný zážitek.

V jízdě na koni jsem totiž naprostý začátečník. Nějak jsem si tedy naivně myslela, že když slečně řeknu, že své jízdy můžu spočítat na prstech jedné ruky, nenechá mě jet samotnou. Omyl! :D Ale ve finále jsem si to neskutečně užila. Jeli jsme ve skupince čtyř koní, takže šlo spíš o organizovanou projížďku, kdy se ostatní koníci drželi stopy toho prvního. No stress :D Jezdili jsme lesem a já čekala, kdy na mě z roští vyskočí kanec. Ale všechno dobře dopadlo.


Po projížďce jsme byly slušně utahané, takže následovala sprcha a návštěva sauny. Musím říct, že jsem si zase připomněla, jak to vedro nesnáším :D Ale jak říkala Lob, "vypotí se všechny toxiny"! Večeři jsme si opět daly v hotelové restauraci a zbytek dne jsme prokecaly na pokoji - ideál :)

Poslední den jsme zasvětily návštěvě Orlické přehrady, naštěstí bylo krásně, takže výhled stál za to. A potom jsme se rozhodly jet tam, kam nás "auto" zavede. Projely jsme spoustu krásných vesnic a až po hodině cesty jsme si udaly směr - Mníšek pod Brdy. Prošly jsme se po náměstí, zašly na zámek, daly si k obědu pizzu + těstoviny a zákusek v útulné kavárničce (o té se ještě dozvíte víc). Pak už jsme jen s plnými pupky vyrazily domů.

Tyhle výlety mám zkrátka ráda. A o to víc se těším, že ve čtvrtek jedeme s Lob zase na výlet - tentokrát na Slovensko :) Fotoreport je jistý!

U NOVÁKŮ

Kožlí u Orlíka 24, Kožlí

Pokud budete mít cestu na zámek Orlík, můžete vyzkoušet nějakou restauraci přímo tam, ale nás zaujal penzion U Nováků. Přes obědy mají jen polední nabídku, takže výběr je menší, ale ničemu to nevadilo. Pochutnaly jsme si - já na kachničce (i když bych ubrala trochu na omastku, hodně v něm kachna plavala) a Lob na salátu. Budova nová, hezká a pokud se nepletu, berou karty :)

PATINAHOUSE

Cafe Bistro
Náměstí F. X. Svobody 31, Mníšek pod Brdy

Po - So: 8:00 - 19:00

Na zákusek jsme zašly do útulné kavárničky (bistra) Patinahouse. Míst k sezení je tam opravdu jen několik, ale to přidává na útulnosti. Usměvavá paní mi připravila palačinku, Lob si dala výborný čokoládový koláč a k tomu jsme si objednaly domácí limonády. V nabídce ale mají i další nápoje, slané quiche, pesta a jiné delikatesy či muffiny. A kdybyste jó chtěli, můžete si domů koupit například i nábytek, na který si sednete ;)You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...