VÝLET KUTNÁ HORA & LITOMYŠL

neděle, ledna 07, 2018

Zdravím všechny! Jelikož jsem v minulém roce dostudovala a vrhla se po hlavě do pracovního frmolu, přehodnotila jsem své blogovací možnosti. Plánuji si sice zařídit takový menší ateliér do nového bytu, ale to asi ještě nějakou chvilku potrvá ... kvalitní vybavení je totiž po čertech drahé. :D Foťák si ale často beru na výlety, takže jsem se toho rozhodla využít. Z blogu se tedy opravdu stává "tasty talkings", resp. writing ... v tom pravém slova smyslu – bude totiž nejvíce o povídání z cest, jejichž nedílnou součástí je samozřejmě jídlo! :) Nebudu ale tyto články psát jako tradiční recenze, spíš se s vámi chci prostřednictvím fotek podělit o to, co jsem zvládla ochutnat ... no a jen tak mimochodem třeba doplním, jestli mi to právě na tom či onom místě chutnalo. ;) Jídlu zdar!


Jako první jsem se rozhodla oprášit menší výlet z loňska, kdy jsem pro přítele připravila narozeninové překvapení v podobě cesty do Kutné Hory, Litomyšle a ještě dál. Výběr nějaké dobré restaurace byl jasný, ale popravdě jsem příliš nevěděla, kam zaběhnout. Nějaké tipy jsem na internetu našla, ale znáte to... V Kutné Hoře nakonec zvítězila restaurace, která servíruje staročeská jídla.

RESTAURACE DAČICKÝ

Při vstupu jsme zjistili, že je opravdu dost plná, takže místo bylo pouze na zahrádce. To se nám v jednu chvíli trochu vymstilo, protože už při polévce nám začalo trochu pršet, ale zvládli jsme to! :D Na rozjezd jsme si dali napůl tradiční bramboračku, kdo by taky odolal, ale pak přišlo to pravé překvapení.

Já zvolila kančí guláš, který doplnily perníkové knedlíky a brusinky. Bylo jasné, že pokrm bude nasladko, takže jsem s tím počítala. A musím říct, že mě to celé bavilo. Nešlo o tradiční kombinaci, chvíli jsem si na to musela zvykat, takže pokud nemáte rádi hlavní jídla ve sladkém duchu, nedoporučuji. Nicméně i tak si určitě vyberete z tradičnější klasiky. Přítel šel taky do sladkého, ochutnal pečená krůtí prsa s červeným zelím, k tomu byly krokety se švestkovými povidly. To už bylo na mě trochu moc, ale proti gustu. ;)

Po procházce kolem sv. Barbory jsme se vrátili zpátky do uliček a hledali něco k pití. Oko nám padlo na velice pěkný podnik.

KAVÁRNA NA KOZÍM PLÁCKU

Zde se specializují na alternativní způsoby přípravy kávy a odebírají z pražíren La Boheme Cafe, Doubleshot nebo Nordbeans. Já jsem ale tentokrát zatoužila po horké čokoládě, kterou jsem si dala s porcí malin. Velká lahůdka!
Celý den plný objevování jsme zakončili v jedné z restaurací v Litomyšli. Opravdu mě zaujal její název – Restaurace u Kolji.

RESTAURACE U KOLJI

Ten nám totiž napověděl, jaké speciality tu můžeme čekat. Pochutnali jsme si například na boršči a vyzkoušeli takzvané zrázy a deruny. To první jsem zvládla i nafotit, jde o takové plněné šišky (kapsy), ve kterých najdete mleté maso. Servírované jsou na houbové omáčce se smetanou. Druhé jídlo byly bramboráčky, které si přítel dal také s houbovou omáčkou, i když měl na výběr i brynzovou se slaninou. Vše bylo hodně vydatné a těžké, takže na večer trochu horší volba, ale pochutnali jsme si. :)Noc jsme strávili ve Svitavách, kde jsme navštívili hrozně fajnový podnik. Najdete ho na Náměstí Míru a jmenuje se SPIDERS BAR. Místní nám nalili pěkný půllitr piva Radegast, kterému s oblibou říkali "Radek" :) a hráli velké pecky. Vtipné bylo, že ten den byl tuším svátek nebo neděle, zkrátka snad všichni v okolí zavírali hrozně brzo, ale tady ne. :) Jelo se až do rána!

Druhý den jsme trochu prozkoumali Svitavy a pak se vrátili do Litomyšle. Prošli jsme si zámek, kochali se klidným městem a zaskočili si i na oběd. 

HAVRAN CAFÉ A STEAK BAR

Z internetových stránek jsem zjistila, že ochutnaná jídla už v nabídce nemají, takže netuším, k jakým dalším změnám tu mohlo ještě dojít. Nicméně tehdy jsme vyzkoušeli dva druhy burgerů, jeden vege a druhý s kachním prsem. K tomu všemu byly tuším celerové hranolky a nepatrně tatarky či majonézy. Chuťově nás to vcelku bavilo, klasický burger to nebyl, ale proč nezkusit jiné variace. Celý dojem nám ale trošku pokazila pomalá obsluha. Tehdy, ale i nyní, tu navíc připravovali sushi, což mi teda do konceptu restaurace zrovna dvakrát nesedělo.Výlet to byl každopádně vydařený! ;) <3

Pokud některý z těchto podniků znáte a chcete se podělit o vlastní dojmy, určitě napište do komentářů! :)

You Might Also Like

2 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...