DOMÁCÍ BRUSINKOVÉ MÜSLI

pondělí, srpna 05, 2013

Když se vám doma válí už nějaký ten pátek pytel vloček, určitě vám jich začne být líto, stejně jako mně. Vzhledem k tomu, že můj další článek, který píšu na studentský portál, bude o již jednou zmíněné Haně Michopulu, rozhodla jsem se řádně prolistovat její knihu a našla jsem jednoduchý recept na domácí müsli


Odkud se ale tento pokrm vlastně vzal? Vůbec prvně ho použil švýcarský lékař Maximilian Bircher-Benner jako stravu pro jeho pacienty v nemocnici. Inspiroval se prý zvláštně vypadajícím pokrmem, který mu nabízeli během jeho výletů v Alpách. Tento muž se tedy může považovat za "vynálezce" zdravé snídaně. Müsli se ale takto nenazývalo hned od začátku, teprve později se začala používat zdrobnělina slova "kaše" - mues. A hle, vznik slova müsli je jasný. 


Já jsem se nakonec rozhodla pro verzi domácího müsli od paní Hany, nicméně toto se dělá jako zapékané. Vybrala jsem si z jejího receptu pro doplnění doporučené sušené brusinky a mandle. Med, případně kukuřičný nebo třtinový sirup, skvěle ovoní celou tuto dobrotu. Můžete ho jíst s mlékem, jogurtem a nebo třeba jako já; jen tak zobat ze sklenice. ;) A teď už k receptu.  


INGREDIENCE
{pro asi 4 osoby}

125 g másla
2 polévkové lžíce hnědého cukru
2 polévkové lžíce medu
250 g jemných ovesných vloček
200 až 250 g sušených brusinek
80 g nasekaných mandlí


Troubu předehřejte na 160°C. Máslo rozpusťte ve větším kastrolu. Potom přidejte cukr a med, míchejte, až se vše s máslem spojí a pak ihned stáhněte z ohně. Přisypte všechny ostatní ingredience a pořádně promíchejte. 
Pekáček nebo kulatou formu na pečení střední velikosti vyložte pečicím papírem. Směs vloček a ovoce na něj rovnoměrně rozprostřete a stlačte do vrstvy o síle asi dva až tři centimetry (já měla určitě tenčí, ale to myslím tak nevadí). K upěchování použijte například dno konzervy. 
Pečte v troubě asi 30 minut, až se vločky opečou a okraje začnou zlátnout. 
Vyndejte z trouby , vyjměte i s pečicím papírem z pekáčku a nechejte takto vychladnout na mřížce. Po vychladnutí krájejte na čtverce.

Nebo například jako já můžete vyrobit pro müsli nálepky a uschovat je do sklenic! :)

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...