VEPŘOVÁ PANENKA VE SLANINĚ S RAJČATOVÝM KUSKUSEM

sobota, srpna 31, 2013

Je pravda, že náš web zatím vypadá převážně jako cukrářský, ale maso milujeme stejně jako sladké. Jen nás hrozně baví péct! :)

Vzhledem k tomu, že jsem měla možnost si doma zpracovat vepřovou panenku, rozhodla jsem se toho využít. A jak nejlépe udělat panenku? Jednou z možností je zabalit ji do slaniny! 


INGREDIENCE
{na asi 2 porce}

{vepřová panenka}
1 kus vepřové panenky (přibližně 250 g)
5 až 6 plátků anglické slaniny
60 g másla
olivový olej
pepř
sůl

{příloha}
asi 150 g kuskusu
slunečnicový olej
asi 200 ml vody
6 menších rajčat
5 větších lístků bazalky
máslo
sůl


Nejdřív začněte přípravou kuskusu, kvůli teplému počasí jsem kuskus použila studený, rozhodně to bylo příjemnější. Poměr jsem dělala pro dvě osoby, nicméně na originální krabici najdete přesnější poměry pro 3 až 4 osoby. 
Do misky nasypte kuskus, přidejte 1 a půl lžíce slunečnicového oleje a vše dobře promíchejte. Mezitím si přiveďte k varu vodu, osolenou jednou lžičkou soli. Trochu vody nechte vařením odpařit. Kuskus přisypte do hrnce, míchejte dokud se všechna voda nevstřebá. Poté vypněte vařič, přikryjte pokličkou a nechte 2 minuty stát. Nakonec přidejte trochu másla, asi jednu lžičku, a míchejte vidličkou, aby se kuskus oddělil. Povařte na mírném ohni asi 3 minuty, odstavte a nechte vychladnout. Přidejte nakrájená rajčata, bazalku a podle chuti okořeňte.

Až budete mít připravý kuskus, který můžete nechat stát v hrnci, pusťte se do panenky. 

Panenku osolte, opepřete a ze všech stran potřete olivovým olejem. Všechny plátky slaniny si rozprostřete na prkénku, položte na ně panenku a zamotejte. Rozpalte pánev s trochou olivového oleje a obalené maso na něm opečte ze všech stran, vždy jen krátce. Přesuňte maso do pekáče a v předehřáté troubě (na cca 160-170°C) ho pečte 20 minut. Další 3 minuty můžete dopékat slaninu, ale ne déle. Nakonec přidejte máslo a udělejte si šťávičku. 


Na talíř si připravte kuskus, na něj položte půlku panenky a zalijte šťávou. Můžete podávat! :)

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...