KŘEST KUCHAŘKY SEXY MODERNÍ ČESKÁ KUCHYNĚ!

sobota, prosince 07, 2013

Vzhledem k tomu, že působím jako redaktorka pro studentský portál Studentpoint, naskytla se mi skvělá příležitost. Naše editorka sekce Gourmet dostala nabídku poslat některého z redaktorů na křest nové kuchařky. Neváhala jsem a hned napsala, že to beru. A bylo to skvělé! Příjemní lidé, krásné prostředí ve Francouzské restauraci Art Nouveau v Obecním domě a perfektní pohoštění. Jakožto hosté jsme získali výtisk kuchařky jako dárek a navíc jsme si ji mohli nechat podepsat od šéfkuchařů. Ano, na akci byli i kuchaři, kteří se na kuchařce podíleli. Nebo aspoň většina z nich mohla dorazit. 


Celá kuchařka je dílem deseti známých českých šéfkuchařů, kteří se snaží představit českou kuchyni v novém moderním světle. Radek David (šéfkuchař restaurace Babiččina zahrada) nám na křtu objasnil, jak probíhal výběr receptů. Fungovalo to stylem "kdo dřív příjde ...". Z toho důvodu se jídla v kuchařce neopakují. Některá z nich nám kuchaři představili v podobě občerstvení. Mohli jsme ochutnat kachní roládu s hruškami a omáčkou ze švestek a červeného vína nebo husí játra ve skle s rebarborovým chutney a ořechovým chlebem.
Makronky a řezy jako dezert.Husí játra ve skle, mňamka!


Nesmím zapomenout na další šéfkuchaře. Petr Fučík, Miroslav Grusz, Petr Hajný, Jan Horký, Pavel Mareš, Jan Punčochář, Marek Raditsch, Lukáš Skála a Milan Sedlák, to jsou oni.

Obchodní ředitel Filip Hrnčíř, ředitel společnosti David Švábenická a pan Czernin. 
Bez kmotra by to nebyl žádný křest, zde se jím stal pan Czernin ze známého rodu Czerninů. Tohoto postu se zhostil opravdu profesionálně. Marek Raditsch rozdává podpisy!

Kuchařka vyšla díky společnosti R MEDIA, na křtu nesměl chybět její ředitel David Švábenický, dále obchodní ředitel a account manager společnosti. 


A mé dojmy? Zkušenost to byla opravdu skvělá. Vidět ty, kteří se podíleli na přípravě něčeho, co mám tak ráda. Kuchařku co nejdřív podrobně prozkoumám a vyzkouším, jak dobře se mi s ní vaří! ;)

(Foto: Tereza Pánková)

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...