BRAMBOROVO-ČESNEKOVÝ KRÉM

neděle, ledna 19, 2014

A zase nějaká ta polévka! Ono je to to nejlepší, co si může člověk dát, když je trochu lezavo. Nejsou sice žádné extrémní mrazy, ale těžko říct, jak to bude vypadat v příštích dnech. Proto si ji rozhodně udělejte, česnek je ten správný společník v boji proti nachlazení. Stejný recept je uveřejněn i v lednovém čísle magazínu Cinnamon, do kterého jsem měla možnost přispět. Určitě se na něj, i na první číslo, podívejte. Kromě bramborovo-česnekového krému najdete v kapitole Polévkárna ještě cuketovou polévku s rukolou a batátovou polévku s rajčaty. Pojďme společně bojovat proti bacilům!


INGREDIENCE

{krém}

90 g másla
2 menší hlavičky česneku
2 cibule
300 g brambor
500 ml mléka
500 ml drůbežího vývaru
sůl a čerstvě mletý pepř


Hlavičky česneku rozeberte na stroužky a oloupejte. Oloupané brambory nakrájejte na menší kostky. Ve větším hrnci rozehřejte 30 gramů másla a celé stroužky česneku opékejte dozlatova při mírné teplotě. Přidejte nadrobno nasekanou cibuli a poduste, asi tak 3 minuty. Poté přisypte brambory a zbytek másla. Duste dalších 10 minut, dokud cibule nezměkne. Brambory se vám nesmí přichytit ke dnu. Přilijte mléko a vývar nebo vodu. Vařte asi 15 minut, do změknutí brambor. Až bude vše hotové, rozmixujte obsah hrnce mixérem a vzniklý krém dochuťte solí a pepřem.

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...