KUŘECÍ ŘÍZKY V KUKUŘIČNÉ STROUHANCE

neděle, února 09, 2014

Našla jsem svou novou oblíbenou dobrotu! Kuřecí maso v kukuřičné strouhance. Ano, zní to asi klasicky, tak trochu jako kuřata obalovaná v KFC. Ale věřte mi, že s tím, co se prodává v tomhle fastfoodu, to nemůžete srovnávat. A to z několika důvodů. První je ten, že víte, jaké maso ve strouhance obalujete. Ach ano. No a druhý je neméně podstatný. Vidíte, v čem ho obalujete. Už několikrát jsem pod opečenou krustou kuřecího stehna nebo stripsu našla prapodivný prášek, který na chuti zrovna nepřidal. Doma je holt doma. Naštěstí se "káefcéčkem" tak často necpu. :) 


Použila jsem nakonec kukuřičnou strouhanku s lupínky. Podobně udělané maso jsem jedla před několika lety na výletě. Musím říct, že jsem popiskům na pytli strouhanky tolik nevěřila: saje méně tuku, nepřipaluje se, dobře přilne, hříšně křupe a tak podobně. Výsledek ovšem příjemně překvapil! Obalování bylo sice trochu otravné, větší kusy lupínků na mase ne vždycky držely (natož na tenkých stripsech), ale všechno se dá vydržet. Skvělé ale bylo to, že strouhanka opravdu nesaje tolik oleje. Řízky byly krásně křupavé, žádná brada od oleje. Etiketa přeci jen nelhala.  


Kukuřičnou strouhanku seženete určitě všude. Minimálně patří do sortimentu stále více oblíbených farmářských prodejen. Já jsem použila tu od firmy Extrudo, kterou si můžete objednat například na jejich e-shopu. Mám dobrou zprávu pro ty s alergií na lepek. Tento typ strouhanky je bezlepkový! Sice se řízky obalují klasickým způsobem, mouka - vejce - strouhanka, ale určitě existuje plně bezlepková varianta mouky.  


Na jeden pořádnej salát nám stačily tři kuřecí řízky, ale to bych nebyla já, abych neudělala něco navíc. Z odřezků jsem připravila ještě malé stripsy. Když už jsme obědvali tak trochu nezdravě, rozhodla jsem se maso doplnit salátem. Je to mix různých salátů + rukola, rajčata, olivový olej a nějaké to koření. Najedli jsme se z toho tři až až. Určitě vyzkoušejte!

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...