BULGUR S FAZOLEMI ADZUKI, JARNÍ CIBULKOU & PLÁTKY ŘEDKVIČEK

čtvrtek, března 06, 2014

S jarem mám spojené samé hezké věci. Plnou zahradu sněženek nebo krokusů, první jarní procházky - kdy svítí slunce, je vám příjemně teplo, ale nemusíte se nutně škvařit i v tílku. Ale také jednu skvělou jarní zeleninu. Krásně rudé a chutné ředkvičky. Sami jsme si je dřív pěstovali doma na zahrádce, ale tomu už tak není, bohužel. Bylo tedy jasné, že další recept musí obsahovat právě je. Představa kombinace s hromadou zeleného listí mě zrovna neuchvátila. A protože je můj tatínek milovník luštěnin a všech možných druhů zrní, napadlo mě vyzkoušet asijské fazole a bulgur. Pokud máte v rodině podobného jedlíka, určitě mu tento salát udělejte - ten můj byl nadšen! :) 


INGREDIENCE
{na velkou mísu jarního salátu}


{salát}

půl hrnku neuvařeného bulguru
půl hrnku neuvařených fazolí adzuki
8 větších ředkviček
2 jarní cibulky
vrchovatý hrnek řeřichy

{zálivka}
olivový olej
čerstvě namletý pepř
citronová šťáva
sůl

Bulgur i fazole hodně zasytí, takže pokud toto jídlo použijete jako předkrm, určitě doporučuji malé porce.


Nejdřív si připravte fazole. Dané množství nasypte do misky a zalijte studenou vodou. Namočené je nechte minimálně 5 hodin. Poté fazole propláchněte, přesypte do hrnce, zalijte vodou a nechte asi 45 minut vařit doměkka. Bulgur nasypte do mísy a zalijte jedním hrnkem vroucí vody. Mísu přiklopte a nechte být asi 30 minut, dokud se všechna voda nevsákne. Až budou obě ingredience hotové, nechte je vychladnout. Mezitím nakrájejte ředkvičky na tenké plátky, jarní cibulku na kroužky a natrhejte listy řeřichy. Vše smíchejte ve velké míse, dochuťte olivovým olejem, mletým pepřem a solí. Můžete zakápnout trochou citronové šťávy.

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...