BULGUR S FAZOLEMI ADZUKI, JARNÍ CIBULKOU & PLÁTKY ŘEDKVIČEK

čtvrtek, března 06, 2014

S jarem mám spojené samé hezké věci. Plnou zahradu sněženek nebo krokusů, první jarní procházky - kdy svítí slunce, je vám příjemně teplo, ale nemusíte se nutně škvařit i v tílku. Ale také jednu skvělou jarní zeleninu. Krásně rudé a chutné ředkvičky. Sami jsme si je dřív pěstovali doma na zahrádce, ale tomu už tak není, bohužel. Bylo tedy jasné, že další recept musí obsahovat právě je. Představa kombinace s hromadou zeleného listí mě zrovna neuchvátila. A protože je můj tatínek milovník luštěnin a všech možných druhů zrní, napadlo mě vyzkoušet asijské fazole a bulgur. Pokud máte v rodině podobného jedlíka, určitě mu tento salát udělejte - ten můj byl nadšen! :) 


INGREDIENCE
{na velkou mísu jarního salátu}


{salát}

půl hrnku neuvařeného bulguru
půl hrnku neuvařených fazolí adzuki
8 větších ředkviček
2 jarní cibulky
vrchovatý hrnek řeřichy

{zálivka}
olivový olej
čerstvě namletý pepř
citronová šťáva
sůl

Bulgur i fazole hodně zasytí, takže pokud toto jídlo použijete jako předkrm, určitě doporučuji malé porce.


Nejdřív si připravte fazole. Dané množství nasypte do misky a zalijte studenou vodou. Namočené je nechte minimálně 5 hodin. Poté fazole propláchněte, přesypte do hrnce, zalijte vodou a nechte asi 45 minut vařit doměkka. Bulgur nasypte do mísy a zalijte jedním hrnkem vroucí vody. Mísu přiklopte a nechte být asi 30 minut, dokud se všechna voda nevsákne. Až budou obě ingredience hotové, nechte je vychladnout. Mezitím nakrájejte ředkvičky na tenké plátky, jarní cibulku na kroužky a natrhejte listy řeřichy. Vše smíchejte ve velké míse, dochuťte olivovým olejem, mletým pepřem a solí. Můžete zakápnout trochou citronové šťávy.

You Might Also Like

1 comments

 1. Dobrý den,

  Všimli jsme si, že máte spoustu chutných receptů na vašem blogu a chtěli bychom Vám představit naši novou webovou stránku http://www.vyhledejrecepty.cz/ kde si naši uživatelé mohou vybírat z více než 140 000 posbíraných receptů. Každým dnem narůstá návštevnoť strany.
  Na stránce jsme vytvořili také žebříček Tob blogů, kde najdete všechny přidané blogy a můžete přidat i ten Váš. My zkopírujeme všechny recepty a uživatelé je pak mohou nalézt pomocí našeho vyhledávače. Tím pádem se zvýší návštěvnost Vašeho blogu. Nemusíte se obávat, vše Vám nabízíme zcela zdarma.

  Vyhledejrecepty.cz má své sesterské webové stránky na celém světě. Budeme velmi rádi když se stanete součástí této velké rodiny.

  V případě že máte nějaké otázky obraťte se na nás.

  S pozdravem,
  Tunde
  info@vyhledejrecepty.cz

  OdpovědětVymazat

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...