MANDLOVÝ KOLÁČ S MERUŇKAMI

sobota, června 28, 2014

Meruňky se skvěle hodí na pečení! Dlouho jsem hledala nějaký zajímavý recept, nakonec jsem se rozhodla upéct hned dva druhy. Klasický třený meruňkový koláč a tento nezvyklý, na který jsem našla recept na blogu Výpečky. Autorka stránek má koláč o něco větší a použila rozhodně větší množství meruněk, já jsem spíš udělala verzi: mandlový koláč s meruňkami než meruňkový koláč jako takový. Každopádně nám moc chutnal!INGREDIENCE
{na formu o průměru 28 cm}

{korpus}
60 g hladké mouky
80 g moučkového cukru
200 g mletých mandlí
140 g rozpuštěného másla
špetka prášku do pečiva
2 vejce{náplň}
asi 6 čerstvých meruněk
20 g rozpuštěného másla
mandle na posypání
lžíce cukru krupice
Předehřejte troubu na 180 °C. Z ingrediencí na korpus vytvořte těsto: já použila pytlíček mletých mandlí, kde byly i jejich slupky, takže výsledný korpus vyšel celkem tmavý a trochu hrubší. Těsto rozetřete do vymazané formy (nebo použijte pečicí papír), meruňky nakrájejte na plátky a poklaďte na těsto. Na závěr posypte nasekanými mandlemi, zalijte máslem a posypte cukrem. Pečte cca 40 minut.

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...