FROZEN YOGURT OD YOGOTERIE

sobota, července 19, 2014

Tento týden jsem poprvé ochutnala frozen yogurt! Znáte tuhle dobrotu? Osobně se nijak nevyžívám v jogurtech ani v kopečkové zmrzlině, ale hrozně se mi tenhle koncept zalíbil. Tak jsem si domluvila schůzku se zakladatelkou Yogoterie v jejich pobočce na Flóře, která byla nově otevřena asi před měsícem. V Praze je podobných prodejen hned několik, ale tahle má moc pěkný design, takže zvítězila. V čem je ale to skvělé?
Podstatou frozen yogurtů je samoobsluha! Zákazníci si mohou sami namixovat svůj dezert ze speciálních přístrojů a následně ho doplnit čerstvým ovocem, posypem nebo nějakou polevou. Obsluha jejich vybraný mix zváží, se vším všudy. Pak už stačí jen zaplatit a vychutnávat. Komu by se něco takového nelíbilo? Navíc, výběr je opravdu velký.  
Hned jako první si u pultu můžete zakoupit balenou vodu: žádné limonády ani nic podobného, sladké si máte užít s jogurty! Následuje výběr ze dvou druhů kelímků: 130 gramového nebo 190 gramového. Zákazník si může vybrat z několika druhů jogurtů:

ZÁKLADNÍ
{bílý jogurt}
{řecký jogurt}

OCHUCENÉ
{višeň}
{mango}
{čokoláda}
{lískový oříšek}

Varianty se příjemně střídají v neutrálnosti, kyselosti a sladkosti. Vybere si tedy opravdu každý.Největší zábavou je samotné zdobení frozen yogurtu. Yogoterie nabízí 12 druhů čerstvého ovoce a 16 druhů posypů, jako například:

OVOCE
{jablko} {kiwi} {mango} {jahody}
{maliny} {borůvky} {hroznové víno}

POSYPY
{ořechy} {griliáš} {čokoláda}
{čokokřupínky} {čokošpagety}
{sušený banán}

Poslední bodem v přípravě jsou polevy. Těch je samozřejmě o dost méně, ale úplně to stačí. Já sama jsem nezvolila ani jednu, to co jsem si namíchala mi naprosto stačilo. Kdyby ale někdo chtěl, jde o následující:

POLEVY
{jahodová} {čokoládová} {karamelová}
a
{med}
Ve výběru svého frozen yogurtu jsem se držela spíš relativně jednoduché linie. Zvolila jsem kombinaci řeckého a višňového jogurtu. Ty jsem doplnila o borůvky a maliny, přisypala mléčnou čokoládu a kokos. Musím říct, že to bylo akorát a nic bych v tomto případě nepřidávala.

Jak jsem už zmínila, společnost mi při ochutnávání dělala Martina, mladá usměvavá slečna, která spolu s Jakubem a Přemyslem (zakladatelem NUDE Fresh & Juicy) Yogoterii založila. Hezky jsme si popovídaly o tom, jak u nich vše probíhalo, jaké organizační věci museli řešit a jestli například v budoucnu plánují rozšíření do jiných obchodních center. Ano, chtěli by, ale to všechno ukáže čas.


Času ale nebylo mnoho, takže jsme asi po půl hodince naši vášnivou debatu o jídle ukončily a já jsem šla udělat pár fotek. Pro vás tu mám v bodech především to, co se mi na Yogoterii líbí a co by třeba šlo ještě změnit! :)

PLUSY
{příjemný design a grafika}
{zajímavé příchutě jogurtů a velice dobrá kvalita}
{rozmanitý výběr ovoce i posypů}
{detaily: stolky s dírami na kelímek, 
zabudované iPady, vlaječky, "historie frozen yogurtů"} 

MÍNUSY
{trochu úzký prostor}
{zákazníci si nejsou jisti, jestli jde o samoobsluhu}

Něco z toho jsme s Martinou probíraly. Sama si myslím, že to chce jen trochu času, než si lidé zvyknou na takto postavený stánek. Zatím se holt budou vyptávat, jestli nelezou někomu za bar. Celkově se mi ale Yogoterie opravdu moc líbí, i když se cenově řadí mezi relativně drahé podniky.* Jednou za čas si ale člověk musí dopřát kvalitní dobrotu, takže se to dá zvládnout.

*(Vyšší cenu jsem nechtěla zařadit mezi mínusy, protože se jogurty jeví velice kvalitní.) 

Proto s chutí vyražte na frozen yogurt a nebojte se vstoupit za pult!

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...