TRŽNICE POREČ, CHORVATSKO

středa, srpna 13, 2014

Konečně! Je tu pár fotek z Chorvatska, které jsem pořídila začátkem července. Navštívila jsem místní tržnici a dopřávala si typické chorvatské speciality. Slunce, pláže a mořské vlny; naprosto ideální dovolená. Celkem osm dní pohody a klidu jsme si s přáteli zpříjemňovali spoustou jídla. Bylo z čeho vybírat!


Tato tržnice se nachází hned kousíček od centra města, je maličká, ale působila opravdu příjemně. Hlavní složkou zde byla samozřejmě zelenina a také ovoce. Našla jsem tu i maličký rybí koutek, kde jsem nám k večeři koupila sardele (pokud si dobře pamatuji, dala jsem za půl kila asi 10 kun).Moc se mi líbil výběr fazolových lusků, koupila jsem si proto speciální odrůdu Rocco, která je krásně (růžovo-fialově) žíhaná. Jen mě mrzelo, že při povaření ztratily vyloupané fazolky barvu.
Tržnice má venkovní prostory, ale také menší místnost ve vnitřku budovy: tam jsem našla vcelku moderně vyhlížející pekařství, které nabízelo například těstovinové saláty nebo chobotničky (lignje pržene nebo na žaru, jak se jim v Chorvatsku říká). 

Jak jsem říkala, tržnice měla v nabídce i ryby a mořské plody: koutek byl sice malý, ale výběr velice slušný. Procházela jsem se kolem krevet, různých druhů mušlí (včetně mušlí Sv. Jakuba) a kromě sardelek jsem našla i ryby jako Brancina, Oradu nebo filet Pangasius. 

A teď pár fotek z Poreče, mimo prostory tržnice! I když někomu připadá Chorvatsko jako jasná česká destinace, já ho mám opravdu ráda: miluji chorvatský chlebík a ryby. Z fotek uvidíte, jaké dobroty jsme si dopřávali a místa, která se mi líbila. Mimochodem, ta obří pizza dole měla 80 centimetrů a dali jsme si ji v restauraci Stari Saloon, v centru Poreče. Docela síla!
Další fotky najdete na facebookové stránce, snad se k tomu dostanu! :)

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...