TRŽNICE LAUSANNE, ŠVÝCARSKO

pátek, září 12, 2014

Jeden zahraniční "tržnicový" speciál jsem vám už představila. Ráda bych se této tradice držela, tržnice je přece krásné místo! Dnes pro vás mám jednu takovou ze Švýcarska, konkrétně z Lausanne, kde bydlí má teta! Specialitou této tržnice je jeho lokalita, doslova se táhne řadou ulic. Trochu mi tím připomíná trh v Barceloně, ale ten byl jako z jiného světa a o dost větší! Hodně mě mrzí, že z něj nemám žádné fotografie; byla jsem tam už hodně dávno. Někdy příště!

MĚSTSKÁ TRŽNICE, LAUSANNE

{středa a sobota od 8:00 do 14:30}

{pěší ulice v centru}


Z fotek je vidět, že tržnice nabízí především zeleninu a ovoce. Ale zato opravdu široký sortiment! Míjela jsem hromady různých druhů salátů, paprik; zahlédla jsem artyčoky, patizóny, bylinky nebo všelijak barevná rajčata. Potěšila mě i přítomnost čerstvých hub, vajec a tropického i klasického ovoce. Pečivo a maso seženete (v rámci tržnice) na náměstí Riponne.Pro milovníky zázvoru tu mají na každém rohu zázvorové sirupy. A ne ledajaké; kromě běžné příchutě mají i kombinaci zázvoru a fialové kukuřice! Nikdy jsem o fialové kukuřici neslyšela, ale ve Švýcarsku je očividně známá dost.
Kromě všech těchto věcí si můžete z tržnice odnést kelímky s kořením, skleničky s marmeládou, sýry, oříšky a suché plody nebo třeba olivy. A při odchodu si přiberte do tašky řezané květiny, jsou krásné! 

Tato tržnice prostě stojí za návštěvu, i stylem "koukám, ale nekupuji". I když to je u takových dobrot skoro nemožné!

Ze alpských končin to ale není všechno, plánuji vydat ještě jeden speciální článek. Najdete v něm fotky jídel z francouzské restaurace, která se nachází v kozím městečku Les Lindarets nebo také důkaz, jak dobře vypadá švýcarský Globus!

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...