RESTAURACE LE CHAUDRON; KOZÍ MĚSTEČKO LES LINDARETS

pátek, října 31, 2014

Chladné počasí se začalo až moc projevovat, proto jsem se rozhodla zveřejnit pár fotek z mého letního výletu do Švýcarska. Během tohoto pobytu jsme s rodinkou dokonce překročili hranice a navštívili francouzské horské městečko Les Lindarets. To nabízí turistům netradiční atrakci, stáda koz jsou tu totiž opravdu všude! Nemyslím na horských vrcholcích, ale přímo ve vesnici. Každý návštěvník si tu může zakoupit krmení a tyto obyvatelky nakrmit! Mělo to své kouzlo, ale i jisté nevýhody. Hlavní cesta byla hezky zaneřáděná a i když se vám kozí společnost po chvíli moc nelíbila, většinou jste měli smůlu. Za těch pár hodin jsem viděla nejednu hystericky ječící holčičku, na kterou se sápala koza s obřími rohy. Já jsem se ale rozhodně bavila, přestože u nás doma máme kozy i malá kůzlata přímo v ulici.Jelikož jsme byli hladoví, zastavili jsme se v jedné z místních restaurací. A právě to byl, alespoň pro mě, neskutečný kulinářský zážitek! Restaurace Le Chaudron byla totiž pořádně stylová!
Výběr jídel byl luxusní! Samotné prostředí bylo typicky horské: dřevěná teráska se slunečníky, lítací dvěře, květiny všude kolem. Obsluha byla moc milá, doporučila nám speciality podniku a pomohla při výběru nápojů. Největší bombou ale bylo jídlo! Chuťově vyvážené, zajímavé suroviny a zajímavá prezentace. Tyto pokrmy si o vyfocení říkaly.  
Z menu jsme vyzkoušeli vepřové maso na houbách, někteří zvolili jako přílohu grilovanou zeleninu, jiní zase pečené brambory. Na fotce můžete vidět, že zde vlastní zajímavou keramiku i talíře, zřejmě z kamene. Bráška ochutnal místní horský burger, který vypadal opravdu lákavě. Hranolky měl navíc naservírované v miniaturním fritovacím košíku. Bomba!


Já jsem ochutnala hovězí carpaccio s rukolou, pestem a parmazánem. K tomu jsem dostala misku s hranolkami a malý salátek. Byla to opravdu velká porce, možná by se z ní najedli i dva.

Do dezertu se většině z nás nechtělo, ale já jsem potřebovala vyzkoušet další věci. Sestřenka si proto objednala velký zmrzlinový pohár a já jsem neodolala borůvkové tartelette. Vzhledově i chuťově opět za jedna!


Ceny si už bohužel nevybavuji, ale za hubičku to asi nebylo. Nicméně to rozhodně stálo za to, pokud se někdy do kozího městečka Les Lindarets podíváte, zajděte sem! Doufám, že si tento styl udrží. 

Na konci článku najdete ty nejfotogeničtější kozí krasavice z místního výběru.


(Webové stránky podniku jsem bohužel nenašla a facebook profil neaktualizovali od roku 2011.)You Might Also Like

2 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...