MARMELÁDY Z EXPEDICE BLANKY MILFAITOVÉ

pátek, ledna 23, 2015

Už je to skoro měsíc, ale s tímhle se vám musím pochlubit. Máme doma speciální expediční marmelády od paní Milfaitové! Jak jsme se k nim dostali?  Silvestr proběhl letos trochu netradičně, v jedné malé vesničce na Šumavě. Příliš jsem se nezajímala, kde přesně pronajatou chatičku máme. Po setkání s ostatními na šumavských kopcích jsem byla příjemně překvapena, rodiče objevili (jen pár metrů nad námi) podnik Slunečná kavárna a v ní slavné marmelády Blanky Milfaitové! Ano, z části jsme sváteční radovánky prožili v obci Srní! Marmelády Blanky Milfaitové znají lidé po celém světě. Paní Milfaitová získala ceny jako Nejlepší marmeláda na světě nebo Nejlepší řemeslný výrobce marmelády na světě. Především je ale, jako jediný český prvovýrobce potravin, držitelkou dvou zlatých hvězd prestižní mezinárodní soutěže GREAT TASTE AWARDS. V roce 2013 se rozjela na rok do světa a vyráběla marmelády z čerstvých lokálních surovin.
A právě z těchto expedičních marmošek (European Marmalade Expedition) se mému šikovnému tatínkovi povedlo nakoupit pár kousků.


Proč je to ale tak skvělý? Samozřejmě kvůli tomu, že jde o velkou mňamku. Nicméně expediční marmelády se dají koupit jenom na Šumavě! Nikam se neposílají, nikde jinde se neprodávají. Navíc paní Milfaitová zrušila prodej svých marmelád po celém světě a najdete je pouze na Šumavě, někdy na trzích nebo si je můžete nechat poslat. Ale to je vše. Zvítězili kvalita, potěšení z odvedené práce a věrnost produktu nad vidinou obrovských zisků, čehož si na této osobě opravdu cením! Kdo si zkrátka chce dát nejlepší marmeládu na světě, musí se o ni umět "poprat"! ;) Celkem máme doma čtyři druhy expedičních marmelád:

KAKI S LIMONCELLEM
{vařeno na hoře vzbouřenců, v odbojné republice San Marino}

TŘEŠNĚ, ČERNÝ PEPŘ & METAXA 7*
{vyrobeno v řecké Spartě na jihu Peloponésu, pod hradem Mytra}


ŠVESTKY A RŮŽOVÝ PEPŘ
{vyrobeno ve Francii, v nejvyšším průsmyku Evropy Col de l'Iseran, ve 2 770 metrech nad mořem}

OSTRUŽINÍK MORUŠKA
{vyrobeno na nejsevernějším mysu Evropy, Nordkapp}

Jako první jsme zatím ochutnali třešňovou s černým pepřem a Metaxou, od té máme (respektive měli jsme) dvě skleničky. A jak nám chutnala? Musím říct, že má fakt sílu! :)

You Might Also Like

6 comments

 1. Ona je boží! Četla jsem o ní v nějakmý Apetitu nebo tak v něčem a kamarádka o ní dostala knížku, takže už si na ni taky brousím zuby až ji přečte! :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Tu její knihu si taky plánuju pořídit! :) Podle mě to bude hodně zajímavý čtení!

   Vymazat
  2. Knížka je stejně úžasná jako marmelády :-D. Mohu ji jen a jen doporučit.
   Jen doporučuji si některou z Blanky marmošek schovat k té knížce .... určitě Vás při čtení budou brát chutě. ;-)

   Vymazat
  3. Tak už ji mám! Dnes jsem v knihkupectví neodolala! :)

   Vymazat
 2. Tu knihu som si kupila na vianoce a neviem sa od nej odtrhnut. Skvele a putave citanie :-).

  OdpovědětVymazat

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...