VÍKENDOVÝ VÝLET: LIBEREC

čtvrtek, května 07, 2015

Už před nějakou dobou jsem navštívila Liberec, ale vzhledem ke školním povinnostem jsem se k sepsání článku dostala až teď. Bakalářka mi holt dala zabrat. Nicméně tato návštěva byla víc než příjemná! :) S přítelem jsme se podívali do liberecké ZOO, zašli si na dobrou kávu a dezerty do dvou kaváren a při cestě zpět jsme se zastavili na kozí farmě! Ideální víkendový výlet! :)


Když jsem zjistila, že si v březnu zajedeme na víkend do Liberce, bylo hned jasné, kde si vychutnáme skvělou kávu. Blog Mikyna v kuchyni sleduji už nějakou dobu, když jsem ale viděla, jak krásnou kavárničku (Mikyna Coffee & Food Point) si tato dvojice otevřela, byla jsem nadšená o to víc! Čistý interiér, příjemné barvy a ta nabídka! 


Na něco dobrého jsme si proto zašli hned v sobotu. A dojmy? Naprosto boží! Kromě kávy flat white a cappuccina jsme si dali neskutečný čokoládový dort, čokoládovou pěnu a citrusovou limonádu s rozmarýnem. Oběd jsme si tu bohužel nedali, ale za mě velká spokojenost. Neváhejte vyrazit!


MIKYNA

Coffee & Food Point
5. května 62, Liberec

Po - So: 9:00 - 19:00


Pokud je člověk v Liberci, nemůže vynechat libereckou ZOO a jejich bílé tygry. Musím říct, že i když je pražská ZOO zřejmě nepřekonatelná, tato má určitě své kouzlo. Počasí nám přálo, všechna zvířata byla venku a rozhodně se chtěla fotit! Mé první setkání s bílým tygrem bylo ale trochu děsivé, už toho měl zřejmě plné packy a když jsem si chtěla nahrát jeho brumlání přes vrátka, zaprotestoval a "tlapkami" prásknul do skleněné desky! Uf.


O dost víc pobavení byli lachtani, které jsme potkali v dolní části ZOO. A sloni? Ti po sobě házeli kde jaké smetí. Proč by si taky nezablbli, že? :)


ZOO LIBEREC

Lidové sady 425/1, Liberec


Do následujícího podniku (Kavárna Bez konceptu) jsme zašli celkem dvakrát, nejdřív na cappuccino do kelímku, které jsme doplnili o dva kusy cheesecaku s sebou (limetkový a ještě jeden, na který si za boha nemůžu vzpomenout). V den odjezdu jsme si navíc zaběhli ještě na ranní kávu. Vše bylo moc dobré, interiér opět příjemný, jen mi přijde škoda nevyužitého místa na "ochozu", který je zaplněný pouze dřevem. Ale asi k tomu mají majitelé svůj důvod. :) Nicméně opět mohu jen doporučit.


KAVÁRNA BEZ KONCEPTU

Husova 87, Liberec

Po - Pá: 8:00 - 21:00
So - Ne: 9:00 - 20:00


Během zkoumání okolí Liberce jsme zjistili, že vesnička Pěnčín není příliš daleko a vzhledem k tomu, že můj tatínek naprosto zbožňuje výrobky z kozí farmy Pěnčín, neváhala jsem. Po příjezdu jsme si prohlédli prostor farmy, zahlédli jsme hromadu hus a především neskutečné množství mečících koz. V sýrárně jsme nakoupili zásoby kozího mléka i kefíru; uzené, bylinkové a kořeněné kozí sýry a několik pomazánek. Užili jsme si poslední krásné chvilky mimo ruch hlavního města a vyrazili domů.


KOZÍ FARMA PĚNČÍN

Pěnčín 60, Bratříkov
Jablonec Nad Nisou Už se těším, až budu mít dostatek volného času a takovéhle výlety si dopřeji častěji. Protože za krásnou přírodou a dobrým jídlem nemusíme jezdit nijak daleko! :)

You Might Also Like

4 comments

 1. Pěkný příspěvek se skvělými fotkami. Mně se moc líbí, když se na kulinářském blogu občas objeví něco, co je tak trochu od věci :) Toto bylo velmi milé zpestření :)

  OdpovědětVymazat
 2. Nemáte vůbec zač, přidala jsem si Váš blog do oblíbených a budu ho pomalu pročítat a připravovat podle něj salátky apod. Hodlám ho i nasdílet, abych Vám udělala reklamu, zasloužíte si to :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Začínám se červenat! :) Moc děkuji za taková hezká slova, moc si toho cením.

   Vymazat

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...