ZELENINOVÉ CANAPÉS & SALÁT S RAJČATY, KRUTONY & MANDLEMI

neděle, května 24, 2015

Naše nedělní večeře byla tentokrát naprosto bezmasá! Rozhodla jsem se totiž vyzkoušet nezvyklé oleje, které mi nabídla firma Bohemia Olej. Ze čtyř druhů jsem zatím ochutnala olej z vlašských ořechů a hořčičný olej. Teplé počasí se pomalu blíží a odlehčenější pokrmy budou rozhodně vítány! Dnes jsem si tedy potrénovala a připravila rodičům salát a zeleninové canapés.


Oleje, které tato firma nabízí jsou českého původu: lisované v městě Kraslice. Jde o variantu olejů lisovaných za studena, kdy do jejich přípravy není zasahováno jakoukoliv chemií. Kromě již zmíněných druhů jsem obdržela makový a hroznový olej, které pro vás vyzkouším v dalších receptech.

Jednotlivé oleje jsem před použitím ochutnala jen tak. Hořčičný olej mi opravdu chutnal: jemný, nijak extrémně štiplavý, čehož jsem se před ochutnáním trochu obávala. Olej z vlašských ořechů byl z mého pohledu silnější, aromatičtější, ale chutný. Jako kdybych chroupala samotné ořechy!


SALÁT S RAJČATY, KRUTONY & MANDLEMI

INGREDIENCE
{na cca 3 až 4 porce}

1 balení směsi salátů (200 g)
9 cherry rajčat
4 sušená rajčata
3 ředkvičky
jedna malá červená cibule
chlebové krutony
(ze tří plátků chleba + trochu másla na opražení)
50 g mandlí
5 lžic hořčičného oleje
3 lžíce vody
sůl a pepř


Nejdříve si připravte chlebové krutony. Tři plátky chleba nakrájejte na kostičky, nasypejte je do hrnce, přidejte trochu másla a vypražte je v troubě předehřáté na 180 °C. Směs salátů operte a dejte do velké mísy. Cherry rajčata nakrájejte na poloviny, sušená rajčata na menší kousky a ředkvičky na plátky. Červenou cibuli nakrájejte na proužky a se všemi nakrájenými ingrediencemi ji přidejte k salátu. Odvažte si 50 gramů mandlí a přisypejte je k ostatním surovinám. Přidejte také opražené kousky chlebových krutonů a vše dobře, ale opatrně, promíchejte. Celý salát zalijte zálivkou z pěti lžic hořčičného oleje, tří lžic vody, soli a pepře - můžete ho ještě lehce zamíchat.

ZELENINOVÉ CANAPÉS

INGREDIENCE
{na 12 canapés}


AVOKÁDOVÉ CANAPÉS

1 světlá ciabatta
(z ní nakrájejte 6 canapés)
1 avokádo
1 až 2 ředkvičky
olej z vlašských ořechů
mletý pepř


Plátky ciabatty lehce opečte na grilovací pánvi. Mezitím nakrájejte avokádo na kostičky a ředkvičky na plátky. Na jednotlivé canapés kápněte trochu oleje, následně na ně naskládejte kostky avokáda, ozdobte plátky ředkviček. Dochuťte olejem z vlašských ořechů a pepřem.


RAJČATOVÉ CANAPÉS S VLAŠSKÝMI OŘECHY

1 světlá ciabatta
(z ní nakrájejte 6 canapés)
6 cherry rajčat
5 až 6 sušených rajčat
1 mozzarella
hrst pokrájených vlašských ořechů
olej z vlašských ořechů
mletý pepř


Plátky ciabatty lehce opečte na grilovací pánvi. Mezitím nakrájejte cherry rajčata a sušená rajčata na kostičky a mozzarellu na tenké plátky. Na jednotlivé canapés kápněte trochu oleje, následně na ně naskládejte mozzarellu a oba druhy rajčat. Posypejte pokrájenými vlašskými ořechy a dochuťte olejem z vlašských ořechů a mletým pepřem.


Mé pocity z prvního testování olejů této firmy jsou tedy pozitivní! :) Oba vyzkoušené druhy se jeví jako kvalitní, chutnají dobře v jídle i jen tak. Těším se, až vyzkouším makový olej v nějakém moučníku a hroznový zřejmě v dalším salátku. Kompletní nabídku Bohemia Olej najdete na jejich webových stránkách. Olejům zdar!

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...