RYBÍZOVÉ SUŠENKY

sobota, července 11, 2015

Moje první rybízové sušenky! Jasně, mohla jsem udělat klasický rybízový koláč nebo třeba bublaninu, ale já chtěla vyzkoušet něco nového. Proto jsem chvíli brouzdala po internetu a našla to pravé: cookies z červeného rybízu a ovesných vloček. Našla jsem je na stránce Eat in my kitchen, jejíž autorkou je Meike: další food web, který mě baví. Rozhodně musím vyzkoušet její bylinkovou focacciu s cuketou, lilkem a parmazánem. Doma jsou reakce na sušenky hodně pozitivní, budu se muset vrhnout na další várku těsta! :)

Hurá pro rybíz!


INGREDIENCE
{na cca 30 sušenek}

200 až 230 g hladké mouky
150 g ovesných vloček
(celých)
1 lžička soli
1/2 lžičky jedlé sody
3/4 lžičky kypřicího prášku do pečiva
170 g změklého másla
200 g cukru krystal
1 banán
1 vejce
200 g červeného rybízu


Troubu předehřejte na 180 °C a vyložte si plech pečicím papírem. 

V míse smíchejte mouku, vločky, sůl, jedlou sodu a kypřicí prášek (nejdřív přidejte jen 200 g mouky: pokud by bylo těsto příliš řídké, přidejte i zbytek). V další míse rozmixujte elektrickým mixérem cukr a změklé máslo do nadýchané cukrové směsi. Přidejte rozmačkaný banán, vejce a mixujte dál, dokud se všechno nespojí. Tuto směs přendejte k mouce a promíchejte. 


"V původním receptu autorka zdůrazňuje, že červený rybíz má být zralý, ale tvrdý (rybíz by měl být do sušenek zamíchán relativně v celku). Takový jsem ale bohužel neměla, takže "jemný přístup" šel rovnou stranou a rybíz byl ihned rozmačkán (ať žije růžové těsto). Ničemu to ale ve finále nevadilo." 


Takže tedy, do směsi přidejte 200 g červeného rybízu a ještě si nechte asi 30 nebo víc kuliček rybízu na dozdobení. Na jeden plech jsem udělala vždy devět sušenek: na jednu sušenku jsem použila asi jednu vrchovatou čajovou lžičku těsta (byly na první pohled relativně malé, ale při pečení se hodně zvětšily, takže sami vyzkoušejte, jaká varianta se vám nejvíc líbí -  sama jsem sušenky dělala stylem "pokus, omyl"). Každý kopeček těsta lehce uhlaďte a zatlačte do něj jednu (max. tři) kuličky rybízu.


Sušenky pečte na 180 °C přibližně 10 až 13 minut. V tomhle je to hodně individuální. Zjistila jsem, že sušenky mohou být při vyndání z trouby měkké a vypadat trošičku jako nedopečené, ale po vychladnutí krásně ztuhnou. Proto jsem sušenky pekla např. 12 minut, zkontrolovala jsem, jestli jsou zespoda upečené a potom jsem je "vrchním pečením" nechala trochu zhnědnout. Okraje sušenek měly krásnou barvu, ale vnitřek byl ještě růžový.

 

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...