JABLKOVÉ RŮŽE

pondělí, října 19, 2015

Já vím, určitě tento recept viděl každý! I já...samozřejmě. A protože jsem duše romantická, musela jsem tyto krásné jablkové růžičky vyzkoušet. Recept i s postupem jsem našla ve videu Manuely (Cooking with Manuela) a celé je to neskutečně jednoduché. Stačí vám k tomu listové těsto, jablka a nějaká dobrá marmeláda. Já jsem se držela receptu a zvolila meruňkovou, ale nebojte se zaexperimentovat. 

INGREDIENCE
[6 růžiček]

1 balení čerstvého listového těsta
2 červená jablka
šťáva z jednoho citrónu

1 lžíce mouky
3 lžíce meruňkové marmelády
mletá skořice
moučkový cukr


1. Předehřejte si troubu na 190 °C. Jako první si připravte jablka. Rozpulte je, vyndejte jádřince a všechny poloviny nakrájejte na tenké plátky. Do velký mísy s vodou přidejte šťávu z jednoho citrónu (v originálním receptu je jen z půlky, ale já jsem si jablka rozdělila do dvou hlubokých talířů, doma prostě nemáme velkou skleněnou mísu, takže jsem nakonec použila celý - ničemu to určitě nevadí). 

2. Plátky jablek dejte do mísy s citrónovou vodou, dobře je do ní ponořte (alespoň na chvíli, předpokládám, že se tak dělá kvůli tomu, aby se zpomalilo hnědnutí jablek) a 3 minuty je ohřívejte v mikrovlnce; krásně změknou.

3. Poté vodu slijte a jablka vraťte do mísy. V malé mističce smíchejte požadované množství marmelády se dvěmi lžícemi vody. Ohřívejte ji v mikrovlnce asi 1 minutu a následně dobře promíchejte.4. Odleželé čerstvé listové těsto vybalte a položte na jednou lžící pomoučněný vál nebo linku. Jenom lehounce těsto dorozválejte, aby se vám z něj povedlo udělat šest stejných pruhů (já jsem jich zvládla totiž udělat jenom pět a zůstal mi tam potom už jen takový poloviční proužeček, což je škoda). 

5. Těsto rozkrájejte na šest stejných pruhů (v receptu je napsáno, že mají mít šířku 5 cm a délku 22 cm, ale uvidíte sami: tohle jsem udělala spíš od oka). Na každý z nich naneste trochu meruňkové marmelády, osobně jsem ji na jedné straně nenanášela až úplně do konce, protože mi při motání jednou vytekla.

6. Plátky jablek naskládejte na vrchní čast pruhu z těsta, do řady za sebou a oblou stranou ven (u tohodle je dobré vidět video, ale plátky budou z části na těstě a z části budou přečuhovat). 

7. Posypejte skořicí a dolní část těsta přehněte přes jablíčka (koukat tak bude jen vrchní část plátků). Opatrně pruh zarolujte, postarejte se o to, aby se vám nerozjížděl konec růžičky a vložte do formiček. Pokud jsou silikonové, nemusíte vymazávat, jinak samozřejmě ano.

8. Až budete mít všechny růžičky hotové, vložte je do trouby a pečte asi 40 minut (dokud nebude listové těsto úplně propečené; kdyby se vám jablka připékala, dejte formičky do spodní části trouby a bedlivě sledujte (naše trouba peče jako blázen, takže mi jablíčka nahoře zhnědla, ale chuťově to ničemu nevadilo, rozhodně to nebylo spálené). Po upečení je nechejte trochu vychladnout, posypejte moučkovým cukrem a podávejte!

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...