CELOZRNNÉ ŠPAGETY S KREVETAMI, BROKOLICÍ & SEZAMOVÝMI SEMÍNKY

neděle, ledna 31, 2016

K přípravě tohoto receptu jsem použila mražené, ale dobré krevety, každopádně pokud si koupíte čerstvé, bude to jen lepší! Já ale v okolí naší vesničky nemám žádný specializovaný obchod, který by mi je nabídl, takže jsem zvolila tyto. A další ingredience už nejsou nijak komplikované: brokolice, maličko mrkve a především olivový olej, citrónová šťáva a sezamová semínka. Je to relativně rychlovka, pokud se vám teda začně vařit voda na špagety rychle, ne jako mně! :D Chvilku jsem si nad hrncem postála.


INGREDIENCE
[4 porce]

500 G CELOZRNNÝCH ŠPAGET
cca 500 G PŘEDVAŘENÝCH KREVET
1 MENŠÍ BROKOLICE
1 MRKEV
1 STROUŽEK ČESNEK
JARNÍ CIBULKA

OLIVOVÝ OLEJ
1 CITRÓN
SUŠENÝ ČESNEK
SŮL, PEPŘ
CHILLI VLOČKY
HRST SEZAMOVÝCH SEMÍNEK


Nejdřív dejte vařit vodu na špagety. Ty uvařte podle návodu (mé se vařily 9 minut).

Připravte si větší a hlubší pánev. Mražené krevety nechejte rozmrazit a vložte do pánve, čerstvé můžete samozřejmě použít rovnou. Přilijte trochu olivového oleje, přidejte prolisovaný stroužek česneku a dochuťte solí, pepřem a namletými chilli vločkami podle vlastního uvážení (já poslední dobou příliš nesolím). Krevety zlehka orestujte a následně si připravte zeleninu: brokolici nakrájejte na menší růžičky a mrkev nastrouhejte nahrubo. Přidejte do pánve, opět trochu zakápněte olejem a přilijte šťávu z jednoho citrónu.

Uvařené a scezené špagety přidejte do pánve a zasypejte sezamovými semínky. Dobře promíchejte, podle potřeby zakápněte olejem a dochuťte sušeným česnekem.

Servírujte posypané jarní cibulkou.

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...