KUŘECÍ “KATSUDON”

středa, března 09, 2016

Tento recept jsem zahlédla na Facebooku stránky Tasty, kterou má na starosti známý web BuzzFeed. Opět jde o asijský pokrm, takže jsem neváhala a pustila se do přípravy. Proč ale “katsudon” v uvozovkách? Originální pokrm s tímto názvem se totiž připravuje z vepřového masa. Kuřecí verze se sice nazývá Oyakodon, ale z fotek to vypadá, že se podává s neobalovaným masem: proto tedy tato kombinace :)


Jelikož jsme doma neměli kuřecí vývar, nahradila jsem ho trochou vody. Dále jsem vynechala saké, to doma běžně nemáme. I přes menší kosmetické úpravy si myslím, že recept je vcelku vydařený a jídlo chutné. Někomu se možná úplně nezamlouvá řízek s rýží, ale věřte, že v Japonsku je to velice oblíbený pokrm.

INGREDIENCE
[1 porce]

1 KUŘECÍ PRSO, středně velké
SŮL, PEPŘ
[na obalování]
HLADKÁ MOUKA
1 VEJCE
PANKO STROUHANKA
OLEJ NA SMAŽENÍ


1/4 CIBULE, větší
2 LŽÍCE SÓJOVÉ OMÁČKY
1 a 1/2 LŽÍCE VÍNA MIRIN
cca 150 ML VODY
1 LŽÍCE CUKRU
2 VEJCE, rozšlehaná

6 LŽIC RÝŽE, uvařené
1 JARNÍ CIBULKA
ŘASA NORI


  1. Kuřecí řízek osolte, opepřete a poté obalte klasicky v trojobalu: mouka, vejce, panko strouhanka. (Pokud je prso příliš vysoké, naklepejte ho.)
  2. Řízek osmažte v dostatečném množství oleje, já použila řepkový. Maso musí být krásně hnědé a dokřupava. Já jsem projistotu dala po usmažení řízek ještě do předehřáté trouby: aby nevychladnul a zároveň se i dopekl; některé části masa se při rychlém smažení nemusí dostatečně propéct.
  3. Rozehřejte si menší pánev, přidejte do ní cibuli nakrájenou na tenké plátky, sójovou omáčku, mirin, cukr a vodu. Přiveďte k varu a nechejte alespoň polovinu vody vypařit (vznikne vám menší množství lehce tekuté šťávy s cibulí).
  4. Hotový řízek nakrájejte na proužky a přendejte "v celku" do pánve. Okolo masa rozlijte rozšlehaná vejce a přikryjte pokličkou. Vařte do té doby, než budou vejce dostatečně uvařená (netrvalo to ale nijak dlouho).
  5. Do hlubšího talíře si připravte uvařenou horkou rýži, opatrně na ni přendejte hotové maso s vejci (byl to trochu boj), posypejte nakrájenou jarní cibulkou a proužky řasy nori. Vše můžete zakápnout sójovou omáčkou.

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...