MELOUNOVÝ DEN

sobota, května 28, 2016

Popravdě ... neznám člověka, který by neměl rád meloun. Ano, je několik různých druhů, takže si téměř každý přijde na své. A já jsem nedávno měla tu možnost vychutnat si svůj první v roce 2016 :)


Znáte a kupujete bezsemenné melouny? Ideální jsou pro ty, kteří při konzumaci melounu musí neustále plivat černá semínka po všech koutech - protože ty jim zkrátka nejedou.

Já jsem dostala nabídku k ochutnání melounu Bouquet od společnosti Anecoop. Ta představuje tyto španělské melouny jako sklizené v nejlepším stádiu zralosti, svěží, čerstvé a navíc především téměř bez semen - ano, téměř. Najdete v nich totiž žlutá nedozrálá, která ale podle mně ničemu nevadí. Jsou totiž velmi měkká a člověk si jich skoro ani nevšimne. Samotné melouny jsou stejně velké jako klasické semenné, ale existuje i varianta mini :)


Meloun jsem ochutnala nevychlazený i vychlazený a v obou případech mi opravdu chutnal. U samotného vydlabávání ale nezůstalo. Rozhodla jsem se připravit dvoubarevný smoothie a také něco mezi sorbetem a granitou, zkrátka "zmrzku" na ochlazení v horkých dnech.

MELOUNOVO-JAHODOVÝ SORBET

INGREDIENCE
2 HRNKY MELOUNU, na kostičky
2 HRNKY JAHOD, na kousky
1/3 HRNKU CUKRU KRUPICE
ŠŤÁVA Z JEDNOHO CITRÓNU

  1. Všechny ingredience promíchejte v míse a postupně rozmixujte v mixéru (já musela postupně, protože se mi celé množství do nádoby nevešlo).
  2. Směs přelijte do nízké (ale dostatečně velké) nádoby, kterou můžete dát do mrazáku (já použila klasickou, podlouhlou plastovou krabičku).
  3. Vložte do mrazáku na 1 hodinu, poté vyndejte, promíchejte a vraťte zpět na další 2 hodiny minimálně. Poté můžete servírovat. 

Musím říct, že takto připravený smoothie vypadá hezky, ale ve finále jsem obě vrstvy stejně promíchala, aby se vše lépe pilo :D 

DVOUBAREVNÝ SMOOTHIE

INGREDIENCE
1 až 2 HRSTI BORŮVEK
120 G BÍLÉHO JOGURTU
MLÉKO, trošičku na zředění
cca 1 HRNEK MELOUNU, na kousky
ŠŤÁVA Z 1/2 CITRÓNU

  1. Nejdřív si připravte spodní část, která je hutnější: tedy borůvky s bílým jogurtem a trochou mléka. Tyto ingredience společně rozmixujte v mixéru a přelijte do skleničky (naplňte ji cca do poloviny, max. lehce nad půlku). Mléka použijte opravdu jen trochu, aby vám spodní směs příliš neztuhla, ale stále byla dostatečně hustá a vzniklo barevné rozdělení.
  2. Poté rozmixujte kousky melounu společně se šťávou z citrónu.
  3. Přilijte pomalu do skleničky a můžete podávat.
Teď mě napadá, že by se k melounové směsi ještě hodily nějaké rozsekané bylinky, třeba máta. Vyzkoušejte :)

        

Melouny Bouquet můžete koupit například v Kauflandu, Globusu nebo v Bille - cena se pohybuje okolo 34 korun za kilogram. Víc informací najdete na stránce NejMelouny.

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...