JIČÍNSKÝ FOOD FESTIVAL

sobota, června 18, 2016

O letních víkendech jsem téměř pokaždé na nějakém food festivalu. Ani tato sobota nebyla jiná, jen jsme s přáteli jeli za hranice hlavního města, do Jičína. Do města jsme dorazili asi v půl druhé, vstup na festival byl otevřen už od deseti hodin dopoledne.


Musím říct, že z akce jsem odcházela spíše se smíšenými pocity. Menu restaurací se mi totiž líbilo: některé kuchyně mi chyběly, ale nabídka opravdu zaujala. Navíc byly stanoveny velmi příznivé ceny: doporučeno bylo 20, 50 nebo 75 korun za porci.

Když jsme dorazili na místo, rychle jsem obešla obě části parku, abych zjistila, na čem jsme. Už v tu dobu mělo ale několik stánků vyprodáno nebo zúženou nabídku :( Chtěla jsme ochutnat hlavní jídlo u restaurace Černá růže, tam už ale bohužel měli jen dezert. Burgery od Crush Street Food byly také beznadějně vyprodány (ty od Kaiser Franz znám z trhů na Jiřáku, takže na ně se mi fronta stát nechtěla), tak jsem zaběhla ke stánku Pulpamen - kde ale měli už jen knedlíček s masem. Byl ale moc dobrý! :)


Poté jsme si s kamarády stoupli do dlouhé fronty ke stánku Kebab House (vyrazila jsem s chlapama, takže chtěli nějaký kus masa :)), která ale postupovala rychle. Dali jsme si moc dobrý kebab v placce se zelím a salátem. 


Následovala ochutnávka u stánku Vegeethouse - vybrala jsem nám dva chlebíčky (s pestem a s tofu), asijskou placku (karbanátek) a jako dezert chia semínka s rebarborou a jahodami. Mně chutnal chlebíček s pestem a dezert, karbanátek mi bohužel nechutnal (přišel mi bez chuti).
K pití jsem si dala nealkoholický drink Princezna (označení stánku jsem si nevšimla) a jako další sladkost jsme si koupili čokoládový dort v Zámecké restauraci. Byl velmi chutný a jen jsem se na něj podívala, sbíhaly se mi sliny (však se podívejte na úvodní fotku :D)


Prošli jsme další část festivalu a chtěli si dát zmrzlinu ve stánku Zmrzlina Hlína. Bohužel také vyprodáno :( Při cestě k východu jsme ale narazili na slečnu, která prodávala zmrzlinu a měla hned 12 druhů. Vyzkoušela jsem rybízový sorbet a moc dobrý (na mapě jsem ale tento stánek nenašla).


Když to shrnu ... koupené jídlo mi téměř všechno chutnalo, prostor byl (i přes hodně lidí) celkem průchozí (nijak extrémně jsme se netlačili), viděla jsem místa k sezení na trávě nebo lavičkách a především byl pěkný. ALE! Zážitek nám znepříjemňovala zjištění, že ten a ten stánek už zkrátka nemá moc co nabídnout - a pokud vím, akce má končit až večer.

Jelikož nebylo jasné, zda dojde k doplnění zásob u stánků, rozhodli jsme se asi v půl čtvrté vyrazit na cestu domů. Myslím si, že tento festival by mohl být opravdu fajn, ale na takové množství lidí je to asi stále malé místo a chtělo by to více zásob jídla. Věřím ale, že koordinovat akci takového druhu v menším městě je komplikované. Třeba příště ... určitě budu sledovat, co následující ročník přinese :)

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...