BRNO & FOODIE VÝLET

neděle, ledna 20, 2019

Loni v září mě Radek vyvezl na gastrovýlet do Brna. A byla to velká paráda! Koukala jsem, že v poslední době se na brněnské toulky vydalo hned několik známých. :D 

Zrovna dnes jsem měla dost volného času, a proto jsem si na výlet vzpomněla. I na fotky, které jsem tam pořídila. Takže po roční pauze (to je šílený!) tu máme zase pár tipů na zajímavá místa, která třeba ještě neznáte! :)


Ubytování nám Radek zařídil v designovém hotelu Noem Arch. I když ho najdete trochu dál od centra, doprava tam není problém. :) My jsme třeba vyzkoušeli Rekola, abychom jednou taky trochu "sportovali". Samozřejmě jsme měli hned po příjezdu obrovský hlad, takže první zastávka byla jasná! 4pokoje! <3 

4POKOJE

Do tohoto podniku jsem chtěla zavítat už hrozně dlouho. Bavil mě celý koncept a nabídka jídel vypadala fantasticky. Ve finále jsme vlastně 4pokoje navštívili dvakrát v jeden den. :D Nejdřív na takový víkendový brunch a potom jsme si tu dali drink a něco "drobnějšího" před cestou na večerní ramen. :D Jo, byl to vážně foodie výlet!


Brunch jsme pojali relativně tradičně. Já jsem si dala vejce Benedikt s rostbífem a klíčky, Radek zase lívance s ovocem. Ale ta druhá sváča, to bylo něco! Objednala jsem si asijský napařovaný bun s hovězím masem, omáčkou hoisin, arašídy a melounem! Naprostá fantazie. <3 Krásně křupavé, díky melounu zase svěží, no prostě bomba. Pokud ho na menu uvidíte, určitě vyzkoušejte.

A abych nezapomněla, je tu opravdu moc příjemná obsluha. :)RAMEN BRNO

V Brně jsme byli jen na víkend, a proto jsme toho chtěli ochutnat co nejvíc. Kvůli mé lásce k Japonsku byl nově otevřený podnik Ramen Brno jasná volba. Tehdy byl ještě v testovacím provozu. Když jsem to před naší cestou zjistila, okamžitě jsem nám rezervovala alespoň jednu porci na večer. 

Na místě nás přivítal velmi usměvavý majitel a představil nám, jak to bude v novém podniku fungovat. Všude voněl vývar a mně už se sbíhaly sliny. Jakmile jsem si zaplatila vlastní porci, hladové oči začal mít i Radek. :D Nejdřív se dušoval, jak si určitě nedá... Po chvíli se ale zeptal, jestli by se náhodou nenašla ještě jedna porce vege ramenu (porce se totiž objednávaly předem). A pochodil. :)


Chuťově opravdu skvělý ramen, navíc mě vážně baví, že tu mají vlastní nudlárnu. Jedna jediná věc mi vadila ... nedostatek vývaru. Alespoň za mě ho tam bylo málo. Jakmile se nás majitel přišel zeptat na feedback, řekla jsem mu to. A jeho odpověď mě moc potěšila. V budoucnu by měl mít člověk možnost přídavku. Pro řadu lidí byla prý porce vývaru až moc velká, takže pak zůstavaly zbytky. A to se majiteli nelíbilo, protože samozřejmě nechce plýtvat. Jestli ale milujete vývar jako já, řekněte si o větší dávku. :)
BUCHECK

Druhý den nás čekala procházka po městě, dostali jsme se do zahrady vily Tugendhat a kochali se panoramaty ze Špilasu. Snídani jsme měli tentokrát na hotelu, takže nové objevování přišlo až přes oběd. Už několikrát jsem slyšela o foodtrucku Bucheck Brno, a proto jsem chtěla zkusit místní speciality. 

Možná jsem měla zrovna smůlu, protože den předtím si lidé na náměstí moc pochvalovali trhané hovězí (alespoň myslím, že to bylo hovězí), ale mě toto trhané vepřové zase tak neuchvátilo. Bohužel dost foukalo a byla zima, takže jsme měli burger hodně rychle studený. Do Brna se ale zase chystáme, takže dáme druhé kolo. :)


V MELOUNOVÉM CUKRU

Nevynechali jsme ani odpolední limonádu/kávu, na kterou jsme si zaskočili do kavárny V melounovém cukru. Měli tu i fantasticky vypadající dezerty, ale vůbec na ně nebylo místo. :( Ještě aby. :D Takže další důvod, proč se do tohoto podniku vrátit. 


PIVNÍ BURZA BRNO

Před večeří jsme potřebovali zahnat žízeň, takže mě Radek vzal do originálního podniku, kde má hlavní slovo pivo. Pivní burza má online způsob objednávání – co se pije nejvíc, je nejdražší. O co je menší zájem, objednáte levněji. Takže bacha na to! Celý večer se ceny mění. :)  


GO BRNO

Večer před odjezdem jsme nějak nemohli přijít na to, kam si zaskočíme na jídlo. Ve finále jsme vybrali vietnamské bistro Go Brno, o kterém jsem dříve slyšela. Interiér relativně minimalistický, jídlo mi chutnalo, ale hodně mě nebavila místní obsluha. Nebyla zrovna dvakrát příjemná, takže jsem do sebe polévku v podstatě hodila a šli jsme. Škoda, ale třeba neměli jen svůj den. :) 


BAR, KTERÝ NEEXISTUJE

První noc jsme museli zaskočit na drink do Super Panda Circus, ale z toho fotky nemám. Každopádně moc doporučuju! Stejně jako tento bar, který patří stejným majitelům. Bar, který neexistuje má neskutečnou atmosféru. My jsme do něj zavítali zrovna ve chvíli, kdy se jejich menu inspirovalo brněnskými gastropodniky! A já jsem si zamilovala tuto růžovou bombu...<3 


Moc se těším, až do Brna vyrazím znovu. Na mém foodie listu se totiž objevilo několik dalších míst, které je třeba prozkoumat! <3 A co vy, kam se letos chystáte? :) 

You Might Also Like

2 comments

  1. PIVNÍ BURZA BRNO - můj sen! Nejprve bych ji rád navštívil! Díky za internetový odkaz!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je to vážně zajímavý podnik! :) Doporučuji navštívit.

      Vymazat

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...