RAMEN JOURNAL: Ramen Brno & Taiko

neděle, července 14, 2019

Jestli jsem si něco za poslední roky opravdu zamilovala, je to ramen! <3 V Japonsku jsem ho ochutnala poprvé v jednom malém bistru. To mi ale nestačilo, takže hned čtyři různé druhy jsem do sebe nacpala v ramen muzeu, do kterého jsem zavítala při druhé návštěvě této krásné země. Proto opravdu slavím, když se i v Čechách objeví takové podniky. V krátkých článcích "Ramen Journal" vám postupně odhalím, které podniky jsem jako #ramenlover zatím navštívila! :)


RAMEN BRNO


Fotka prvního ramenu je z restaurace Ramen Brno, o které jsem se zmiňovala v minulých toulkách. To jsem tam ale byla za zkušebního provozu, takže druhá ochutnávka po víc jak půl roce byla ideální. Když jsem navštívila tento podnik poprvé, nestačilo mi v ramenu množství vývaru. Majitel ale sliboval, že v budoucnu plánují zavést možnost "přidání". A taky se tak stalo! :) Usměvavá obsluha mi během chvilky přinesla k mé porci ještě konvičku vývaru navíc. Tentokrát jsem ochutnala Spicy Chicken a za mě opět palec nahoru!

Václavská 16, Brno

TAIKO

Druhým ramen barem z mého seznamu je nováček z pražského Žižkova. I když jsem už v Praze navštívila podniky Miska Ramen nebo třeba BON, nové Taiko jsem se rozhodla upřednostnit. Sídlí totiž jen dvě zastávky od mého bytu, takže doufám, že se jim bude opravdu dařit! :) Zkušební provoz zahájili teprve minulý týden a zatím jsem viděla, že mají v podniku opravdu rušno.


Na ochutnávku jejich ramenu jsem zašla asi třetí den po otvíračce. Menu mají zatím menší, ale plánují jeho rozšíření o pokrmy s rýží a japonské street food speciality. Já jsem si vybrala Tonkotsu, s půlkou vejce navíc. Když nad tím tak přemýšlím, vývar bych asi ocenila trochu krémovější, ale celkově mi ramen opravdu chutnal. :) Přítel vyzkoušel jejich Mazemen, tedy "ramen bez vývaru". Co do chuti si ho moc pochvaloval, akorát by přidal víc nudlí; feedback jsme milé obsluze hned předali. Moc se těším na další návštěvu, asi budu potřebovat vlastní místo u baru. :D 

Husitská 63, Praha 3


Kromě ramenů z Čech zařadím postupně i nějaké podniky z ciziny, takže se máte na co těšit! ;) Kde jste ochutnali tuto famózní japonskou polévku vy?

You Might Also Like

0 comments

"License"

This template is a "modified version" of it's original - which is licensed under GNU General Public License. The only change was made in typography due to language incompatibility of the original font.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...